אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רק אל תפילו אותו: הגלקסי S9 החדש יקר במיוחד לתיקון צילום: youtube

רק אל תפילו אותו: הגלקסי S9 החדש יקר במיוחד לתיקון

בדיקת אתר iFixit גילתה שסמארטפון הדגל החדש של סמסונג קשה, יקר ומורכב לתיקון ואחזקה - אפילו יותר מהאייפון X של אפל. מורכבות הייצור מצריכה יותר שעות עבודה של טכנאים, וחלק מהרכיבים לא ניתנים לתיקון מבלי לפגוע באחרים

12.03.2018, 12:50 | רפאל קאהאן

סמסונג השיקה אתמול את הגלקסי S9 החדש לדגמיו, שמעוררים עניין רב בעולם, לשמחת החברה. ואולם, מי שיקנה אחד וישבור אותו לא ישמח: בדיקת אתר iFixit גילתה שקשה מאוד לתקן את הטלפון החדש, מה שמייקר את האחזקה שלו.

קראו עוד בכלכליסט

האתר מפרק ומנתח לעומק רכיבי סמארטפונים ונותן להם ציון על בסיס עלויות תיקון פוטנציאליות בתקלות נפוצות. הציון של הגלקסי S9 הוא 4 מתוך 10 - מהנמוכים שבשוק בקרב היצרניות הגדולות. לשם השוואה, האייפון X קיבל 6 ואת הציון הנמוך ביותר - 1 - קיבל סמארטפון האסנשיאל של אנדי רובין. סמסונג אינה מצטיינת בתחום עלויות האחזקה במכשירי הדגל שלה, בשל תצורת העיצוב המיוחדת שלה. מכשיר הדגל האחרון שלה שקיבל ציון גבוה היה הגלקסי S4, לפני יותר מחמש שנים.

גלקסי S9, צילום: רפאל קאהאן גלקסי S9 | צילום: רפאל קאהאן גלקסי S9, צילום: רפאל קאהאן

תיקון סמארטפונים מצריך פירוק של חלק מרכיביהם באופן יזום, מה שלעיתים עלול להזיק להם. במקרה של ה-S9, יש צורך להסיר ולהחליף רכיבים רבים גם בתיקונים פשוטים יחסית, מה שמצריך יותר שעות עבודה של הטכנאי. חלק מהרכיבים גם יקרים מאוד; למשל, לא ניתן להחליף את זכוכית המסך מבלי להזיק לפאנל התצוגה, כך שהחלפת המסך צפויה להיות יקרה מבעבר.

עם זאת הבודקים מצאו שחלק ניכר מהרכיבים הם מודולריים וניתנים להחלפה באופן עצמאי (כלומר ללא צורך ברכישה של חלקים מקוריים מהיצרן) ושניתן להחליף את הסוללה למרות שהגישה אליה אינה קלה. ה-S9 ממשיך את הקו של ה-S8 מבחינה זו. המסקנה שלנו: אל תפילו אותו ותעטפו את המכשיר היטב, כל ביקור במעבדה עשוי לגרום להפסד כספי ניכר ביחס למחיר הרכישה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות