אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי עיכוב של כמעט עשור: המהפכה בתעודות הסל שוב נדחית צילום: ענבל מרמרי

בלעדי לכלכליסט

אחרי עיכוב של כמעט עשור: המהפכה בתעודות הסל שוב נדחית

מנהל מחלקת השקעות ברשות ני"ע דודו לביא הודיע כי תיקון 28 לא ייכנס לתוקפו ביוני כמתוכנן; לפי הרפורמה, תעודות הסל יהפכו לקרנות סל ויפסיקו להתחייב להשיג את תשואת המדד שאחריו הן עוקבות

12.03.2018, 15:58 | רחלי בינדמן

הרפורמה בשוק תעודות הסל, שאמורה להפוך את תעודות הסל לקרנות סל שכפופות לראשונה לרגולציה של קרנות הנאמנות נדחית, שוב. זאת לאחר עיכוב של כמעט עשור מאז יצאה לדרך.

קראו עוד בכלכליסט

מנהל מחלקת ההשקעות ברשות ניירות ערך הודיע היום (ב') לגופים המפוקחים ולבורסה לניירות ערך כי "ככל הנראה לא יסתייע להשלים את אישור התקנות מכוח תיקון 28 לפני יציאת הכנסת לפגרה". לפיכך כותב לביא כי "מתוך רצון לתת ודאות לכל הגורמים המעורבים בנושא, מועד הכניסה לתוקף של התיקון יידחה. בכוונתנו לפעול על מנת להשלים את כניסת התיקון לתוקף בהמשך שנת 2018". אלא שעם הצל של בחירות באופק, ספק אם לביא יעמוד גם ביעד הזה.

יו"ר רשות ני"ע, ענת גואטה, צילום: ענבל מרמרי יו"ר רשות ני"ע, ענת גואטה | צילום: ענבל מרמרי יו"ר רשות ני"ע, ענת גואטה, צילום: ענבל מרמרי

מדובר ברפורמה משמעותית, שאליה נערכים גם במערכת ההפצה הבנקאית וגם בבורסה. זאת כיוון שבמסגרתה תעודות הסל יהפכו לקרנות סל ויפסיקו להתחייב באופן מלא להשיג למשקיעים את תשואת המדד שאחריו הן עוקבות, אלא רק להשתדל לכך.

במקביל, הקרנות המחקות - שלא נסחרות במהלך שעות המסחר, בדומה לתעודות הסל - יוכלו לעבור למסלול שבו יהפכו לקרנות סל.

הרפורמה גם מסדירה את האפשרות לגבות דמי ניהול שונים מלקוחות שונים (בהתאם לפרמטרים קבועים מראש) המשקיעים בקרנות הנאמנות.

בשורה התחתונה, זו רפורמה שמסדירה לראשונה את הפיקוח והרגולציה על תעודות הסל ושוב, היא מתעכבת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות