אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד הנהג שהקליט את יאיר נתניהו: "ניסיון לספסר ברגעים הפרטיים" צילום: קובי גדעון לע"מ

תביעה נגד הנהג שהקליט את יאיר נתניהו: "ניסיון לספסר ברגעים הפרטיים"

חברת מודיעין אזרחי הגישה תביעה בהיקף 250 אלף שקל נגד רועי רוזן, שלטענתה הקליט את יאיר נתניהו בעת בילוי לילי עם חבריו. זאת בטענה להפרת הסכם עבודה ואמון: "פעילות מקוממת ובלתי-חוקית"

12.03.2018, 16:21 | זוהר שחר לוי
הקלטת שעוררה סערה יאיר נתניהו לבנו של טייקון הגז: "אבא שלי סידר לאביך 20 מיליארד דולר" חברת החדשות פרסמה קלטת, שבה נחשף כי בנו של ראש הממשלה יצא לבילוי במועדוני חשפנות עם חבריו בהם ניר מימון, בנו של טייקון הגז קובי מימון. נתניהו נשמע אומר לבנו של מימון: "אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה". יאיר נתניהו התנצל: "אמרתי דברי הבל, מוטב שלא היו נאמרים". משפחת נתניהו: "דברים שנאמרו בצחוק בין צעירים בבילוי עם אלכוהול" אביב גוטר ורן בוקר, ynet, 80 תגובותלכתבה המלאה

חברת מודיעין אזרחי הגישה תביעה נגד רועי רוזן, הנהג שלטענתה הקליט את יאיר נתניהו, בנו של רה"מ בעת בילוי לילי עם חבריו בטענה להפרת הסכם עבודה, הפרת אמון, תום לב וסודיות. במסגרת התביעה שהוגשה היום (ב') לבית הדין האזורי לעבודה, מבקשת החברה פיצוי בגובה של 250 אלף שקל. "סיפור המעשה שלפנינו מגולל מסע של תיעוד במסתרים של אורחות חייו הפרטיים של בנו של ראש הממשלה ולאחר מכן בבחינת הוספת חטא על פשע - ניסיון לספסר תמורת מזומנים ברגעים הפרטיים והדיסקרטיים של יאיר נתניהו, עד אשר מצא כלי תקשורת שהיה מוכן לשלשל לידי הנתבע שלמונים תמורתם".

כתב התביעה נגד הנהג הוגש באמצעות עוה"ד יעל דולב, אדם עדי ואלי בלושבסקי ממשרד גרוס (GKH) וממנו עולה הטענה ל"הפרה בוטה של הנתבע את החובות הבסיסיים החלים עליו כעובד, חובות אמון, תום לב וסודיות, לשון הרע וגזל סוד מסחרי אשר ממשיכים לחול עליו גם כעובד לשעבר". לפי התביעה, הנהג הפר הוראות שנקבעו במפורש בהסכם העבודה האישי, בהסכם העבודה הקיבוצי בענף השמירה והאבטחה ובהסכם הקיבוצי של המעסיקה.

קראו עוד בכלכליסט

יאיר נתניהו עם הוריו, צילום: חיים צח לע"מ יאיר נתניהו עם הוריו | צילום: חיים צח לע"מ יאיר נתניהו עם הוריו, צילום: חיים צח לע"מ

"ביום 30.7.2015 או בסמוך לכך, הנתבע יחד עם מאבטח מטעם יחידת "מגן" עסקו במשימת אבטחתו של יאיר נתניהו", כך נכתב לבית המשפט, "אשר בילה יחד עם חבריו בתל אביב. הנתבע בניגוד גמור לכל ההתחייבויות החלות עליו ולציפייה מעובד המבצע תפקיד שכזה, הקליט שיחה אישית בין יאיר נתניהו לחבריו אשר נערכה ברכב האבטחה בו נהג הנתבע."

לפי החברה, לא ידוע לה באילו אמצעים טכנולוגיים השתמש העובד לצורך ביצוע ההקלטה והאם יש בידיו הקלטות נוספות, מלבד זו שפורסמה בתקשורת ומשכך היא מבקשת כי בית המשפט יורה לנהג להעביר לידיה את כל הקלטות שבדיו ולא להשאיר עותק מהן.

חברת מודיעין אזרחי העסיקה את רוזן בין יולי 2014 לבין פברואר 2016 ולפי התביעה, עם קליטתו לעבודה הוא עבר סיווג בטחוני שבמסגרתו התחייב, בין השאר לשמור על סודיות. "העוסקים במשימות מסוג זה נדרשים לדיסקרטיות מוחלטת מכיוון שהם עשויים להיחשף במהלך עבודתם לסודות אשר גילויים עלול לסכן את ביטחון המדינה או את האישים המאובטחים", כך לפי התביעה. רוזן, מצוין עוד, הינו בעל רישיון חוקר פרטי ואף עבד ככזה טרם העסקתו בחברה. בתחילה עבדבשמירה ואבטחת בתי שרים ובכירים ולימים הוצב כנהג מבצעי במשרד ראש הממשלה.

בכתב התביעה נכתב עוד כי "סיפור המעשה שלפנינו מגולל מסע, מתוכנן ככל הנראה, של תיעוד במסתרים של אורחות חייו הפרטיים של בנו של ראש הממשלה, מר יאיר נתניהו ולאחר מכן בבחינת הוספת חטא על פשע- ניסיון לספסר תמורת מזומנים ברגעים הפרטיים והדיסקרטיים של יאיר נתניהו, עד אשר מצא כלי תקשורת שהיה מוכן לשלשל לידי הנתבע שלמונים תמורתם".

החברה טוענת כי מעשיו של רוזן הינם "פעילות מקוממת ובלתי-חוקית אשר הזיקה לתובעת ופגעה קשות במוניטין התובעת, מוניטין אשר על ביסוסו עמלה לאורך שנים, ורבים בתקשורת ובציבור קראו למשרד ראש הממשלה לבטל את ההתקשרות עמה". הפיצויים שמבקשת החברה מהעובד לשעבר כוללים בין השאר פיצויים על פגיעה בשמה הטוב ובמוניטין שצברה לאורך השנים. בנוסף נטען כי במעשיו של הנהג הוא גזל אל סודותיה המסחררים ובהם שיטות האבטחה בהן היא עושה שימוש ועצם העובדה שהיא נותנת שירותים למשרד רה"מ – מידע שלדבריה לא היה ידוע לציבור.

"ההקלטה שביצע רוזן", כך נכתב לבית המשפט, "מהווה קניין וסוד מסחרי של התובעת בהיותה נותנת השירותים למשרד רה"מ, אשר מצופה ממנה לשמור על ענייניהם האישיים של המאובטחים במסגרת מתן השירותים בסודיות מוחלטת".

"תופעת ההקלטות הפכה לתופעה קשה ומטרידה במערכת יחסי העבודה, אמרה היום (ב') עו"ד יעל דולב, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד גרוס. "כולם מקליטים את כולם. לא זו הדרך לקיום יחסי עבודה אמינים והוגנים. המקרה שלנו הוא אמנם מקרה קיצון של שימוש לא נאות, בלשון המעטה, של תופעת ההקלטות, אך אני מקווה שבין הדין יגיד את דברו כנגד תופעה פסולה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
זו חובה אזרחית של כל אדם הניתקל בשימוש לרע
של ניכסי ציבור לצלם להקליט ולהפיץ ברבים את המעשים העברייניים גם אם נעשו על ידי בני משפחת ראש הממשלה ולהיפך מי שראה וידע ונימנע מלפעול בהתאם לאינטרס הציבורי הרחב מן הדין שיועמד לדין על אי מניעת מעשי פשע.
מוני יקים אנטיציוני  |  19.03.18
לכל התגובות