אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "אם יהיו בחירות - ננצח. אבל אנחנו עוד לא שם" צילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו: "אם יהיו בחירות - ננצח. אבל אנחנו עוד לא שם"

בכנסת נערך דיון "40 חתימות" שבו חויב לקחת חלק רה"מ. ח"כ לבני השתלחה בנתניהו: "כדי להסתיר אמת תשלוף שוב את השנאה והרדיפה". ח"כ לפיד: "הגיע זמנך לרדת מהבמה". ח"כ רוזנטל אמר: "רה"מ הקיף את עצמו בחבורה של פושעים". השרה רגב צעקה לעברו: "אתה בית משפט? יא חתיכת שקשוקה"

12.03.2018, 18:17 | ynet
על רקע המשבר בקואליציה מתקיים אחר הצהריים (יום ב') במליאת הכנסת דיון "40 חתימות", שבמסגרתו מחויב ראש הממשלה בנימין נתניהו לקחת בו חלק מתחילתו ועד סופו.

 

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "היום הוא יום מטלטל בפוליטיקה הישראלית. אינני חושב שהיינו צריכים להגיע בכלל למצב הזה כי הממשלה שלנו היא ממשלה מצוינת. היא מתנהלת באחריות, בשיקול דעת, ביציבות, וזו ממשלה שמביאה הישגים גדולים למדינת ישראל. אזרחי ישראל יודעים להעריך את מה שאנחנו עושים לטובתם. אני אומר זאת לא מפני שאני חושש מבחירות - להפך. הציבור רואים את ההישגים האדירים שלנו"

 

נתניהו אמר עוד: "השעה מאוחרת אבל לא מאורחת מדי. צריך לעשות מאמץ עליון אחרון כדי לשמור על הממשלה בהרכבה הנוכחי לאורך זמן. אתם יודעים למה? ממשלה שנשענת על חודו של קול פשוט לא יכולה לתפקד. היינו בסרט הזה, ראינו אותו. משום כך הרחבנו את הממשלה, ואכן הממשלה הנוכחית מתפקד היטב וצריך לעשות את אותו מאמץ לשמר אותה".

 

 

ראשונת הדוברים הייתה ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני). "אדוני ראש הממשלה", אמרה לבני. "אתה רוצה בחירות לפני שהציבור יידע את האמת על השחיתות האישית שלך, לפני שאנשים שמכירים אותך יספרו את האמת והם אלה שדוברי אמת. כדי להסתיר אמת אתה תשלוף שוב את השנאה ואת הרדיפה מהכיס הקבוע שממנו אתה משסה איש באחיו. אתה ניזון מהשנאה שאתה זורה".

לבני אמרה עוד: "אדוני ראש הממשלה, הכהונה שלך תסתיים מתישהו. אני לא יודעת מתי זה יקרה, אני מקווה שזה יהיה מהר. השאלה היחידה שנשארת פתוחה היא עד כמה תהרוס עד אז את היסודות שעליהם הוקמה מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית. אני יודעת שאתה רוצה שייכתב בספרי ההיסטוריה שאתה מגן ישראל, אני מניחה שתדבר כמו תמיד על כמה ישראל מדינה חזקה בזכותך וזה לא. ריקבון השחיתות שלך זה מה שהורס אותנו מבפנים".

ציפי לבני, צילום: אלכס קולומויסקי ציפי לבני | צילום: אלכס קולומויסקי ציפי לבני, צילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו קורא ספר במליאה, בזמן הדיונים, צילום: אלכס קולומויסקי נתניהו קורא ספר במליאה, בזמן הדיונים | צילום: אלכס קולומויסקי נתניהו קורא ספר במליאה, בזמן הדיונים, צילום: אלכס קולומויסקי

גם יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, נאם בדיון. "אדוני ראש הממשלה, אני עוקב בשבועות האחרונים אחרי כל מה שאתה אומר. הטענה המרכזית שלך אומרת שיש שיתוף פעולה נגדך בידי גורמים שהתכנסו באיזה חדר אפל והחליטו ביחד להפיל אותך. אלו הגורמים שאתה אומר לנו ש'אסור לסמוך עליהם': הטלוויזיה, הרדיו, העיתונים, המפ"כל שאתה בעצמך מינית, היועץ המשפטי ופרקליט המדינה שאתה בעצמך מינית, מבקר המדינה שאתה בעצמך מינית. יש לי רק שאלה אחת – למה?".

לפיד אמר עוד: "ראש ממשלה בישראל שנותרה בו טיפת אחריות לא יכול להגיד בפייסבוק שהמשטרה והפרקליטות לוחצים על עדי מדינה לשקר. הוא לא יכול להגיד שאסור לסמוך על רשויות החוק. אם תפרוץ מחר אינתיפאדה, למי תלך? למשטרה? אם וחס וחלילה יהיה מחר פיגוע, למי תלך? למשטרה או לא למשטרה? הדבר שהכי בולט בכל הפרשיות הוא העיסוק האינסופי והאובססיבי שלך בנושא אחד בלבד - בעצמך ובגורלך, במה שטוב לך. למען טובת המדינה, הגיע זמנך לרדת מהבמה".

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) הזכיר בנאומו את חקירות ראש הממשלה ואמר: "ראש הממשלה חשוד בשוחד, הקיף את עצמו בחבורה של פושעים". שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) צעקה לעברו: "מי אתה? אתה בית משפט? יא חתיכת שקשוקה". רוזנטל המשיך: "מי שעושה פה פוטש זה אתה, ולא הפרקליטים. הודעת לציבור הישראלי שמשטרת ישראל עשתה פה הפיכה".

את הדיון יזמה סיעת המחנה הציוני. יו"ר הסיעה, ח"כ יואל חסון, אמר לפני הדיון כי "דווקא בזמן הזה שנתניהו פועל על פי אינטרסים אישיים ולא לפי טובת הציבור. הוא ייאלץ להגיע ולתת תשובות לחברי הכנסת".

ח"כ חסון הוסיף כי "כן בחירות, לא בחירות, אסור לשכוח שראש הממשלה נתניהו, שפסק נחרצות ב-2008 כי 'ראש ממשלה ששקוע עד הצוואר בחקירות, אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים כל כך גורליים למדינת ישראל' - צריך לעמוד בסטנדרט שתבע מקודמיו ולהתפטר, ולכל הפחות להודיע על נבצרות ולחדול לאלתר מהתקפות על המשטרה ושלטון החוק".

מוקדם יותר אמר נתניהו בישיבת סיעת הליכוד בכנסת כי "הממשלה שלנו היא ממשלה מצוינת. היא מביאה הישגים כבירים לישראל: בתחום הביטחוני, בתחום הכלכלי ובתחום המדיני. לכן חשוב להמשיך את השותפות בינינו שמביאה את ההישגים הכבירים הללו".

המשטרה הגישה בחודש שעבר את המלצותיה בתיקי החקירות 1000 (פרשת המתנות) ו-2000 (שיחות נתניהו-מו"ל "ידיעות אחרונות" מוזס). בתיק 1000 מייחסת המשטרה לנתניהו עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. בתיק 2000 יוחסו לנתניהו עבירות של בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים. נתניהו גם נחקר גם באזהרה במעורבות בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה). 

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות