אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון אישי: תלויה ומתחזקת צילום: יריב כץ

אימון אישי: תלויה ומתחזקת

על הערסל הקרוי סולם יעקב אפשר לטפס ולהיתלות לחיזוק השרירים וגמישות הגוף. ואפילו לעשות יוגה

13.03.2018, 08:09 | סיון אבוקאי
"שבי, כמו שאת יושבת על ערסל, עכשיו תמשכי את עצמך ותתחילי לטפס. אל תפחדי”, אמר לי יעקב ורדאן אליג, מפתח הערסל הקרוי גם “סולם יעקב”. אחרי שהתיישבתי, התחלתי לטפס על הערסל במנחי גוף שונים.

בתחילה חששתי לתלות את עצמי על הבד. אבל לאחר שיעקב הראה לי כמה אפשרויות וכיצד פועלות הידיות, התחלתי לנסות לזוז, להתהפך ואפילו לעשות שכיבות סמיכה. עם זאת, התקשיתי בעמידה רגילה על הערסל בגלל הצורך לאזן את עצמי.

תרגול ב”סולם יעקב”. רצועות בד רכות לאקרובטיקה בקטנה, צילום: יריב כץ תרגול ב”סולם יעקב”. רצועות בד רכות לאקרובטיקה בקטנה | צילום: יריב כץ תרגול ב”סולם יעקב”. רצועות בד רכות לאקרובטיקה בקטנה, צילום: יריב כץ

יעקב ורדאן נטש את לימודי הרפואה הקונבנציונלית כאשר בתקופת הכשרתו סבל מפריצת שני דיסקים בגבו. הוא החליט להחלים באמצעות תנועה ולחזק את הגוף באופן עצמאי ללא תלות ברופאים. מצוקתו הרפואית גרמה לו לפתח את הסולם או הערסל המורכב מרצועות בד גמישות בשילוב של בדים ומאפשר לתרגל באופן עצמאי יוגה, אקרובטיקה, גמישות ומתח ברמות קושי משתנות. תרגילים אלו תורמים לחיזוק, גמישות וקואורדינציה של כל מערכות הגוף.

יתרונות של הסולם הוא נגישותו גם למי שלא מכיר את עולם האקרובטיקה. הוא מיועד לכל גיל בשל המספר הרב של הרצועות בו המאפשרות מגוון רחב של תרגילים, וניתן לתלות אותו בכל מקום, אפילו בתוך הבית.

פרטים: 650-450 שקל 

באתר  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות