אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקואליציה החליטה: ההצבעות על חוק הפטור מגיוס - לפני התקציב איי אף פי

הקואליציה החליטה: ההצבעות על חוק הפטור מגיוס - לפני התקציב

ההצבעה על חוק הפטור מגיוס בקריאה טרומית הוקדמה למחר ב-16:00, לאחר הדיון בערר שהגישה סופה לנדוור על אישור ההצעה בוועדת השרים; אם לא יושגו הבנות, ייתכן שהדיון על התקציב לא יתקיים

12.03.2018, 21:40 | שחר אילן

הקואליציה הודיעה על שינוי בסדרי ההצבעה בכנסת. ההצבעה על חוק הפטור מגיוס בקריאה טרומית הוקדמה למחר ב-16:00. עוד קודם לכן תתכנס ההמשלה לדיון בערר שהגישה השרה סופה לנדבר על אישור הצעת החוק, של יו"ר סיעת ש"ס ח"כ יואב בן צור, בוועדת השרים לחקיקה.

משמעות השינוי היא שאם לא יושגו הבנות עם ישראל ביתנו לגבי חוק הגיוס, ייתכן שהדיון על אישור התקציב בקריאה שנייה ושלישית כלל לא ייתקיים או יידחה ליום רביעי. אפשרות אחרת היא שייפתח מהלך של פיזור הכנסת. אם המשבר בקואליציה ייפתר והדיון על התקציב יתקיים, הוא ייסתיים רק ביום רביעי בלילה. בליכוד דורשים כי לאחר ההצבעות על התקציב יאושר חוק הלאום בקריאה ראשונה.

קראו עוד בכלכליסט

אחר הצהריים, בתום דיונים קצרים יחסית שנמשכו כשש שעות, אישרה ועדת הכספים את תקציב המדינה לשנת 2019. האישור הסופי הושג לאחר דחיית כל ההסתייגויות והצעות הרביזיה (בקשות לדיון מחדש) שהוגשו ע"י האופוזיציה. משמעות הדבר היא שנפתחה הדרך לאישור התקציב במליאה בדרך לסיום המשבר הממשלתי.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני מיהדות התורה אמר כי "אישרנו תקציב טוב. ועדת הכספים עשתה את חלקה ועתה התקציב עובר למליאת הכנסת לקראת הקריאה שנייה והשלישית לצורך אישורו הסופי".

ההיקף הכולל של התקציב יעמוד על 479.6 מיליארד שקל. מדובר בגידול של 4.3% לעומת תקציב 2018 וגידול של 24.9% ביחס לתקציב 2015.

ההוצאה המותרת, המותנית בהכנסה תעמוד על 41.05 מיליארד שקל וסך ההרשאה להתחייב יעמוד ב-2019 על 134.7 מיליארד שקל. הצמיחה החזויה ל-2019 תעמוד על 3.1%.

הדיון באישור תקציב המדינה יחל מחר (שלישי) ב-11:15 ויימשך ברציפות עד יום רביעי ב-14:00. אז יחלו ההצבעות על סעיפי התקציב ועל עד 350 הסתייגויות. כדי להגביל את אורך הדיון השתמשה הקואליציה בסעיף 98 המאפשר זאת.

 

 

רה"מ בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון, איי אף פי רה"מ בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון | איי אף פי רה"מ בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון, איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות