אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי נאום נתניהו: האופוזיציה מבקשת לפזר את הכנסת צילום: אוהד צויגנברג

אחרי נאום נתניהו: האופוזיציה מבקשת לפזר את הכנסת

ראש הממשלה אמר בנאומו במליאת הכנסת כי הוא לא ראה אופוזיציה שמפחדת מבחירות, אבל ביש עתיד ובמרצ לא מפחדים מפיזור הכנסת. חברי הכנסת עפר שלח ותמר זנדברג פנו ליו"ר הכנסת בבקשה להעלות כבר ביום רביעי הצעת חוק לפיזור הכנסת

12.03.2018, 19:52 | ynet
תשובת האופוזיציה לנאום נתניהו לא מאחרת לבוא: ברקע המשבר החריף בקואליציה והאיום הממשי לפזר את הכנסת וללכת לבחירות, דורשים נציגי האופוזיציה בכנסת להעלות את החוק לפיזור הכנסת כבר ביום רביעי הקרוב.

במכתב ששלחו הערב (יום ב') ח"כ עפר שלח (יש עתיד) ותמר זנדברג (מרצ) ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, נכתב כי אם היו"ר יאשר לקואליציה להביא ביום רביעי הקרוב להצבעה הצעות חוק פרטיות, דוגמת חוק הגיוס, תקנון הכנסת מחייב לאפשר להם להעלות להצבעה הצעת חוק פרטית. עד כה לא ניתן היה להעלות להצבעה השבוע הצעות לפיזור הכנסת, כיוון שסדר היום כלל רק הצעות חוק ממשלתיות.

בפנייה ליו״ר הכנסת כתבו חברי הכנסת שלח וזנדברג: "בעקבות נאומו של ראש הממשלה והטענות חסרות השחר כנגד האופוזיציה בנוגע לאי הנחת חוק לפיזור הכנסת במועד הנוכחי, וכן הודעתך בנשיאות הכנסת, שביום רביעי תעלה הצעת חוק פרטית לקריאה טרומית של ח"כ יואב בן צור, בשם סיעת יש עתיד וסיעת מרצ, אנו דורשים להעלות ביום רביעי הקרוב את הצעות החוק הסיעתיות 'התפזרות הכנסת ה-20, התשע"ו – 2016', שהוגשו לכנסת על ידי סיעותינו". בבוקר הגישה המחנה הציוני הצעה לפיזור הכנסת.

למעשה, אם בקואליציה יחליטו להעלות להצבעה את הצעת החוק הפרטית, חרף הקשיים, יתבקש אדלשטיין לאשר את ההצעה לפיזור הכנסת מצד האופוזיציה.

במהלך נאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במליאת הכנסת, עקץ נתניהו את האופזיציה על כך שהיא איננה רוצה בחירות. "לא ראיתי דבר כזה - אופוזיציה שמפחדת מבחירות", אמר ראש הממשלה. "אופוזיציה שרוצה שהממשלה תמשיך לכהן".

תמר זנדברג, צילום: אוהד צויגנברג תמר זנדברג | צילום: אוהד צויגנברג תמר זנדברג, צילום: אוהד צויגנברג

האופוזיציה לא נשארה חייבת וכבר הערב הגישה דרישה להעלות את החוק. ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) אף פרסם בחשבון הטוויטר שלו כי דברי נתניהו הם שקר וכבר הבוקר פנתה סיעתו לאדלשטיין וביקשה לאפשר את ההצבעה על פיזור הכנסת, למרות שסדר היום כולל רק הצעות חוק ממשלתיות.

בינתיים נועדו הערב ראש הממשלה נתניהו עם יו"ר הכנסת אדלשטיין. ייתכן שנתניהו יקיים פגישות נוספות במשכן הכנסת במהלך הערב.

המשבר הקואליציוני הנוכחי מתנהל באופן רשמי סביב החוק שנועד לענות לדרישת בג"ץ, שפסל חוק קודם, ולעגן את הפטור לחרדים תוך קביעת מכסות גיוס. באופוזיציה טענו שהמניע האמיתי הוא חקירות נתניהו ורצונו להקדים את החלטת היועץ המשפטי לממשלה בענייניו, וגם יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט הזהיר את נתניהו מפירוק ממשלה מ"סיבות לא ענייניות". בנט וליברמן וגם שרת המשפטים איילת שקד לא נכחו במליאה בזמן נאומו של ראש הממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות