אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקץ לחרדות האם המניקה: לא בוכים על חלב שנשפך, בודקים אותו

Mind the Tech NYC

הקץ לחרדות האם המניקה: לא בוכים על חלב שנשפך, בודקים אותו

MilkStrip פיתחה מקלון לבדיקת איכות חלב אם: מטפטפים עליו ואפליקציה מנתחת את הממצאים

13.03.2018, 08:11 | עומר כביר

אין כמעט אמא מניקה שלא מתמודדות עם החרדות האלו: האם התינוק יונק מספיק חלב? האם הוא מקבל את כל התזונה שהוא צריך? אביטל בק, אמא לשישה ילדים, והדס שץ־אזולאי, אמא לחמישה - בעלות תואר ד”ר בביולוגיה מולקולרית ממכון ויצמן - מכירות את החרדות האלו היטב ופועלות כדי לתת תשובות לשאלות הללו.

החברה שהן הקימו, MilkStrip, פיתחה סטריפ בדיקה מיוחד שעליו יש לטפטף רק טיפה אחת של חלב כדי לקבל תמונה על איכותו ורכיביו. המוצרים הראשונים מיועדים בעיקר לחלב שאוב, ובודקים את טריותו ואם ההקפאה פגעה באיכותו. בעתיד צפויה החברה להציג בדיקות נוספות מותאמות לקטגוריות וגילים שונים, כמו בדיקות שיזהו רמה של חומרים שחשובים להתפתחות התינוק, יתריעו מפני רמה גבוהה של חומרים שמשפיעים על התפתחות התינוק כמו קפאין וניקוטין, ויזהו חומרים שגורמים לקוליק (כאבי בטן וגזים אצל תינוקות רכים).

קראו עוד בכלכליסט

חלב אם חלב אם חלב אם

ההברקה האמיתית היא האופן שבו מוצגות למשתמשת תוצאות הבדיקה: האם לא צריכה לזהות את התוצאות לפי שינוי הצבע שעל הסטריפ, אלא לצלם אותו באפליקציית המובייל שתבצע אנליזה ותציג המלצות תזונתיות מותאמות אישית. למשל אם תזוהה מגמת ירידה בוויטמין B12, תוכל האפליקציה להמליץ על מאכלים שישפרו את הרמה שלו בחלב האם.

"המטרה של החברה היא להרגיע אימהות ולעודד הנקה לאורך זמן", אמרה בק, שמכהנת כמנכ"לית החברה, "אבל יש גם עניין של ביג דאטה, אין כיום כמעט מידע על חלב אם, קל וחומר על חלב שאוב. מעבר לזה, יש ערך לחלב אם לא רק בתזונת ילדים, אלא גם לרפואת מבוגרים. יש למשל חלבון שטוב לחולי סרטן. אם יהיה לנו מידע יותר רחב על חלב אם, ויכולת לבצע בו בדיקות שונות בצורה מהירה ויעילה, נוכל יכולים ליצור הרבה תובנות שימושיות". החברה נמצאת בשלבי פיתוח אבטיפוס ומגייסת כסף להמשך מחקר ופיתוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות