אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Mind the Tech NYC

500 יזמים ומשקיעים בפתיחת ועידת ניו יורק

בכירים, משקיעים ויזמים אמריקאים וישראלים הגיעו לאירוע פתיחת ועידת ניו יורק של כלכליסט בשיתוף בנק לאומי והמשרד לירושלים ומורשת. ח"כ עיסאוי פריג': "בהייטק הכל עוסק בשינויים ויצירתיות. שינוי הוא הדלק של ההייטק"

13.03.2018, 10:43 | מאיר אורבך

"כולם יודעים שישראל היא בירת הסטארט-אפ. בישראל יש כיום כ-5,000 חברות הייטק עם גידול של עשרה אחוז ו-300 חברות רב לאומיות שגייסו 4 מיליארד דולר ב-2016", כך פתח את דבריו, השר לאיכות הסביבה, זאב אלקין, במסגרת ועידת ניו יורק של כלכליסט שנפתחה הלילה בשיתוף בנק לאומי והמשרד לירושלים ומורשת.

הוועידה בהשתתפות 500 בכירים יזמים ומשקיעים, אמריקאים וישראלים. 

יו"ר בנק לאומי דוד ברודט והשר זאב אלקין , צילום: אוראל כהן יו"ר בנק לאומי דוד ברודט והשר זאב אלקין | צילום: אוראל כהן יו"ר בנק לאומי דוד ברודט והשר זאב אלקין , צילום: אוראל כהן

"ישראל מובילה בתחום ההשקעות בהון סיכון. ישראל היא סייבר ניישן, 45% מהפטנטים הם בתחום הסייבר. ב- 2016 ישראל היתה ראשונה בתחום פיתוחי סייבר", הוסיף אלקין. לדבריו, "ירושלים פורצת דרך בתחום הטכנולוגיה. ארה"ב היא שותפה חשובה מאוד ואחראית ל-42% מהמיזוגים בישראל. הממשלה מודעת למצב הזה כאשר עודדנו את התעשיה והסרנו מכשולים. תזכרו שישראל היא לא מקום למאבק אלא מקור לצמיחה וחדשנות", הוסיף השר.

מנכ"ל כלכליסט סטיב שומכר, אמר במסגרת דברי הפתיחה, כי נציגים של יותר ממאה סטארט-אפים נוכחים באירוע ויזכו להזדמנות להפגש עם עשרות משקיעים במהלך אירוע ה-Meet & Pitch שייערך במהלך הוועידה. "החלטנו להפגיש בין סטארט-אפים ישראליים ובין משקיעים מניו-יורק בתקווה ליצור שותפויות חדשות ומצליחות, ואולי אפילו ליצור את הסטארט-אפ הגדול הבא", ציין שומכר.

שומכר הוסיף כי כלכליסט הפך לשחקן משמעותי בזירת הטכנולוגיה והסטארט-אפים בישראל. "אנו שומרים על קשרים חמים עם ההייטק הישראלי, עוקבים אחרי זירה זו מקרוב ומדווחים על התפתחויות החדשותיות באופן נאמן". לאחרונה השיק כלכליסט את אתר חדשות הטק באנגלית CTech, על מנת להביא את חדשות הטק מישראל לקהלים בעולם הוא הוסיף.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: ועידת ניו יורק 2018 (32 תמונות)

"באנו לכאן כדי לייצר סביבה אידיאלית שבה נוכל לדון על טכנולוגיה, חדשנות, מידע, כלכלה, מדיה והפצה של חדשות ותוכן, טכנולוגיות ספורט, טכנולוגיות עירוניות והממשק בין הישן לחדש בעיר החדשה. במהלך הימים הקרובים ננסה להגיע לתובנות חדשות על הדרכים שבהם תחומים אלו משתנים, ועל ההתפתחויות והחידושים שמשנים את העולם סביבנו במהירות מסחררת, וכיצד שינויים אלו משנים אותנו כיחידים", אמר שומכר. "נדון בדרכים שיאפשרו לנו לשאוף להצלחה, אושר וחיים מאוזנים בסביבה חדשה זו", הוסיף.

קובי הבר, יו"ר לאומיטק, וראש החטיבה המסחרית והעסקית של בנק לאומי, אמר כי כנס כלכליסט מייצג קו ישיר המחבר בין תל-אביב וניו-יורק – שתיים מזירות הטק המובילות בעולם.

ח"כ עיסאוי פריג' אמר, "כבוד גדול להיות כאן כח"כ מישראל. בפוליטיקה אני מעשי ומחפש פתרונות. בהייטק הכל עוסק בשינויים ויצירתיות. שינוי הוא הדלק של ההייטק. אתם הדלק של השינוי. האנשים הם המנוע של השינוי. בשונה ממערכות אחרות כשרובוטים מחליפים אנשים בהייטק אין להם תחליף. כיו"ר ועדה בכנסת, נביא ערבים לתעשיית ההייטק ונביא יותר תקציבים לחברה הערבית לעודד מודעות להייטק. בנוסף אתמוך בחברות צעירות וחלומות. ראש הממשלה אמר שאפשר להביא מהנדסים מחו"ל כאשר יש לנו מהנדסים מקומיים ערבים. חייבים לתמוך באוכלוסיה הזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות