אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות בירושלים: הוארך מעצר בנו של סגן ראש העיר ב-3 ימים צילום: יריב כץ

פרשת השחיתות בירושלים: הוארך מעצר בנו של סגן ראש העיר ב-3 ימים

ביהמ"ש האריך את מעצרו של יצחק תורג'מן, בנו של הבכיר בעיריית ירושלים מאיר תורג'מן, שמעצרו הוארך כבר אתמול. הבן חשוד בעבירות של תיווך בשוחד וכן בעבירות מס בשווי של עשרות אלפי שקלים

13.03.2018, 10:53 | זוהר שחר לוי

בית משפט השלום בראשון לציון האריך הבוקר (ג') ב-3 ימים את מעצרו של יצחק תורג'מן, בנו של סגן ראש עיריית ירושלים מאיר תורג'מן שמעצרו הוארך כבר אתמול. הבן חשוד בעבירות של תיווך בשוחד וכן בעבירות מס בשווי של עשרות אלפי שקלים.

במהלך הדיון שהתקיים בפני השופט גיא אבנון, ציין נציג המשטרה, רפ"ק עודד ראם, כי תורג'מן הבן חשוד בעבירות שוחד "בכל הקשור להתנהלותו של אביו במסגרת תפקידיו בעירייה, וכן בנושא אולם האירועים 'ארטמיסיה' וכן בעבירות על פי פקודת מס הכנסה". לדבריו, היקף עבירות המס עומד בהערכה על כעשרות אלפי שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

לשאלות סנגורו של הבן, עו"ד יניב שגב, ציין נציג המשטרה כי בין השאר החשד הוא שחלק מטובת ההנאה שהתקבלה, השוחד, היו אירועים ומפגשים באולם האירועים "ארטמיסיה". תורג'מן הבן נשאל בחקירתו על ארבעה מפגשים כאלה שנערכו בהקשר לבחירות שצפויות להתקיים בירושלים בנובמבר, כשההערכה היא כי עלות כל מפגש נאמדה בכמה אלפי שקלים. "זו עבירה", ציין רפ"ק ראם.

איציק תורג איציק תורג'מן, בנו של סגן ראש העיר | צילום: יריב כץ איציק תורג

לדברי עו"ד שגב, בהתאם לחוק לא מדובר בעבירה ואילו האב יכול לדווח על המפגשים הללו עד לתום מסע הבחירות. "לכן מעולם לא יכולה להתבצע עבירה", הוסיף. יחד עם זאת, נציג המשטרה הוסיף כי האינטראקציה בין בעלי האולם, תורג'מן ובנו לא עוסקת אך ורק בנושא הבחירות.

השופט אבנון האריך את מעצרו של הבן ב-3 ימים וציין כי "חומר החקירה מבסס חשד ראשוני במידה הנדרשת לשלב זה של ההליך, הקושר את החשוד לעבירות המיוחסות לו, שוחד ועבירות לפי פקודת מס הכנסה".

אתמול האריך השופט אבנון גם את מעצרו של האב תורג'מן, המשמש כסגן ראש עיריית ירושלים, וכן את מעצרו של משה הבא, לשעבר בכיר במשרד האוצר ומי שכיהן כיו"ר בזק בינלאומי.

המשטרה מייחסת לתורג'מן עבירות של לקיחת שוחד, הלבנת הון, שימוש לרעה בכוח המשרה ועבירות לפי פקודת מס הכנסה. "מדובר בפרשה של שחיתות ציבורית, חבירה בין הון ושלטון בתפקיד בכיר בעיריית ירושלים", אמר רפ"ק ראם בדיון בעניינם וציין כי מדובר בפרשה גדולה הכוללת בתוכה מספר פרשיות משנה ואירועים ספציפיים. בין השאר עלה חשד לעבירות שחיתות סביב נושא מלון ברחוב כורש בעיר ואולם האירועים "ארטמיסיה".

פרשה זו נחקרת ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 בשיתוף עם חקירות מס הכנסה תל אביב ברשות המסים והיא הפכה אתמול (ב') לגלויה עם מעצרם של כמה מעורבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות