אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
97% מההימורים על טורניר גמר הקולג'ים אינם חוקיים

97% מההימורים על טורניר גמר הקולג'ים אינם חוקיים

תעשיית ההימורים בארה"ב מעריכה שאמריקאים יהמרו 10 מיליארד דולר על משחקי "מארץ' מדנס", טורניר הגמר של ליגת הכדורסל בקולג'ים. 97% ההימורים יהיו "לא חוקיים" לפי הערכות

13.03.2018, 11:09 | שירות כלכליסט

תעשיית ההימורים בארה"ב מעריכה שאמריקאים יהמרו 10 מיליארד דולר על משחקי "מארץ' מדנס", טורניר הגמר של ליגת הכדורסל בקולג'ים. 97% ההימורים יהיו "לא חוקיים" לפי הערכות.

זו אחת הסיבות לפרסום הערכות של American Gaming Association, שבמאבק משפטי להפוך את הימורי הספורט לחוקיים גם מחוץ ל-4 מדינות שבהן חוקי להמר על ספורט. בית המשפט הגבוה לצדק בארה"ב יקבל החלטה בעניין מדינת ניו ג'רזי, שדורשת לשנות את חוקי ההימורים, כך שניתן יהיה להמר על ספורט גם מחוץ לדלוור, מונטנה, נבדה ואורגון. החלטה בנושא עשויה להוביל להפיכת תעשיית ההימורים על ספורט לחוקית ברחבי ארה"ב.

ליגת הכדורסל של צפון אמריקה, ה-NBA וגם איגוד American Gaming תומכות בטענות של ניו ג'רזי. ב-NBA גם דורשים אחוז מסך ההכנסות של ההימורים החוקיים - מה עשוי לעלות את ההכנסות של הליגה במיליארדי דולרים.

לפי המחקר של American Gaming Association (קיצור AGA) יותר מ-54 מיליון אמריקאים - רבע מהאוכלוסייה הבוגרת - השתתפה בהימורים לא חוקיים בארה"ב בשנה שעברה. הם הוציאו סכום של 18 מיליארד דולר. זה כולל 24 מיליון "בראקטס" (טבלת משחקים של טורניר הגמר של הכדורסל ב-NCAA, איגוד ספורט הקולג'ים בארה"ב). אותם 24 מיליון בראקטס עלו למהמרים כ-2.6 מיליארד דולר. כשני שליש מהמדינות בארה"ב החליט לאסור הימורים על ספורט בכסף - אך אין אכיפה אמיתית של החוק.

"חוקי ההימורים שלנו לא קשורים למציאות, בה עשרות מיליוני אמריקאים 'פושעים' על כך שהם מהמרים על כדורסל קולג'ים", אמר ג'ף פרימן, נשיא ומנכ"ל AGA. "החוק הפדרלי נגד חוקי ספורט יצר שוק ללא רגולציה של הימורי ספורט ולא מאפשר הגנה על הלקוחות. התעשייה כיום מייצרת כמעט 0 הכנסה לממשלות המקומיות". לפי פרימן רק 3% מה-10 מיליארד שיהמרו השנה על טורניר גמר הקולג'ים יהיו חוקיים. לפי פרימן, החלטה של בית המשפט הגבוה להפוך את ההימורים לחוקיים תוביל ל"שטף של מוצרים חדשים" וש"הרבה כסף יילך על חידושים, שכרגע יושבים בצד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות