אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיק הנכסים המלא של האלוביצ'ים נחשף צילום: אוראל כהן

תיק הנכסים המלא של האלוביצ'ים נחשף

בעל השליטה בבזק שאול ואישתו איריס, החשודים במתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו, פנו היום לביהמ"ש וביקשו לשחרר נכסים בשווי עשרות מיליוני שקלים שהמשטרה הקפיאה להם במסגרת החקירה: 7 בתים בת"א, בית בגבעתיים, 3 רכבי יוקרה מסוג מרצדס ואאודי, תיק ני"ע, כספי ירושה, 7 חשבונות בנק, חפצי אומנות, תכשיטים ושעוני יד. "אי אפשר להתקיים, תפסו גם מתנות לבר מצווה"

13.03.2018, 12:56 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ' ורעייתו איריס אלוביץ', החשודים בעבירות שוחד והלבנת הון במסגרת תיק 4000, פנו הבוקר (ג') לבית משפט השלום בתל אביב בדרישה לשחרר את הנכסים שנתפסו אצלם במסגרת חקירת המשטרה. "מדובר בתפיסה רחבת היקף שאינה מאפשרת לבני הזוג להתקיים", נכתב בבקשה.

קראו עוד בכלכליסט

בבקשה שהוגשה באמצעות עוה"ד ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, באי כוחם של בני הזוג, מצוין כי במקביל למעצרם לפני מספר שבועות, נתפס רכושם מכוח צווי תפיסה שהוצאו במעמד צד אחד. כפי שנחשף ב"כלכליסט", מדובר בכל רכושם של בני הזוג אלוביץ' בשווי מוערך של עשרות מיליוני שקלים הכולל נדל"ן, כלי רכב, חשבונות בנק, חפצי אומנות, תכשיטים ושעוני יד.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' מגיע לחקירה בלהב 433, שלשום | צילום: אביגיל עוזי שאול אלוביץ

על פי הבקשה שהוגשה היום, מדובר בזכויות בשמונה נכסים: שלושה בתים ברחוב יונתן (29, 31 ו-33) בשכונת צהלה בת"א; בית אחד ברחוב יואב 24 בת"א; בית אחד ברחוב ליברמן 10 בת"א (שנמצא בבעלות משותפת עם אחיו של אולביץ', יוסף); בית אחד ברחוב יחזקאל 16 בת"א (שגם נמצא בבעלות משותפת עם אחיו של אולביץ', יוסף); ובית אחד ברחוב המורד 6 בגבעתיים שלדברי אלוביץ' נמכר.

כמו כן על פי הבקשה הוטל צו עיקול על קרקע בגודל של כ-10 דונם בישוב ביצרון שנמצאת בבעלות אחיו של אלוביץ', יוסף. בנוסף הוטלו צווי עיקול על רכב מרצדס 350 הרשום על שמו של אלוביץ', רכב אאודי S3 בבעלות בנם של בני הזוג ליאור ורכב אאודי נוסף הרשום על איריס אלוביץ'.

כמו כן הוקפאו כספים (בשווי לא ידוע) בשבעה חשבונות בנק שונים – שלושה בדיסקונט וארבעה בבנק הבינלאומי; תיק ני"ע בבית ההשקעות IBI וכספים שנתנו בירושה מהוריהם לאלוביץ' ואחיו; פוליסות ביטוח של שאול ואיריס אלוביץ' וכאמור חפצי אומנות, תכשיטים ושעוני יד.

פרקליטו של אלוביץ פרקליטו של אלוביץ' עו"ד ז'ק חן | צילום: שאול גולן פרקליטו של אלוביץ

 

"אי אפשר להתקיים"

"המדובר", כותבים באי כוחם לבית המשפט, "בתפיסה רחבת היקף שאינה מאפשרת למבקשים להתקיים ובוודאי שאינה משאירה להם תנאי מחיה סבירים". בשבוע שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי בני הזוג פנו לבית המשפט בדרישה לקבל את צווי התפיסה שהוצאו במעמד צד אחד על ידי חוקרי להב 433 במסגרת החקירה. אתמול (ב') קיבל השופט עלאא מסארווה את בקשת בני הזוג והורה למשטרה להעביר לעיונם את הצווים.

"בקשה להארכת מעצרו של אדם", כתב השופט מסארווה בהחלטתו, "היא חלק מחומר החקירה בתיק אך לא יימצא בר דעת שיטען כי מדובר בחומר חסוי. כך, גם לגבי דו"ח חיפוש והחלטת בית משפט ליתן צו חיפוש... קביעה אחרת אינה עולה בקנה אחד עם ערכיה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית השומרת על זכויות הפרט מפני הרשות".

למרות ההחלטה הזו, לדברי באי כוחם של הזוג אלוביץ', טרם העבירה לידיהם המשטרה את הצווים. למרות זאת ולנכוח דחיפות העניין, הוגשה הבוקר בקשה לשחרור הנכסים בהתבסס על רשימה שהועברה לידיהם ללא הצווים עצמם.

"המבקשים כופרים במיוחס להם", נכתב עוד בבקשה שהוגשה לבית המשפט, "המבקשים כופרים מכל וכל בטענה לפיה ביניהם לבין אחרים התקיימו יחסי שוחד". לשיטתם, תפיסת הרכוש בשלב החשדות והמעצרים מתאפשרת רק על בסיס חשד סביר ותחילת החקירה אינה דומה בדרך כלל לסופה. "גם בפרשה זו", כך נכתב, "הספקנו להיווכח שפרשיות משנה שהחלו בקו תרועה רמה הסתיימו, כבר עתה, בקול ענות חלושה".

שאול אלוביץ', כך לפי הבקשה, כדי לייעל את הדיון ולהבחין בינו לבין רעייתו וילדיו מסכים להותיר בשלב זה על כנם את צווי התפיסה על חלקו ברכוש התפוס, להבדיל מחלקם של ילדיו ורעייתו, וזאת למעט שחרור רכבו ופוליסת הביטוח שנתפסו לו "כל זאת, מבלי לפגוע בזכויות ובטענות השמורות לו".

באשר לאיריס אלוביץ', מבקשים באי כוחה לבטל את צווי התפיסה בעניינה ולהורות על שחרורם של הנכסים. לעמדתה, הנכסים שבבעלותה ושנתפסו על ידי החוקרים אינם רכוש שנעברה בו עבירה והם לא ניתנו בעד ביצוע עבירה כמו גם לא שימשו אמצעי לביצוע עבירה וגם אינם עשויים להוות ראיה בהליך הפלילי. "בהעדר זיקה", נכתב, "בין הרכוש התפוס לבין העבירות המיוחסות לה – לא מתגבשת עילה לתפיסת הרכוש".

בין השאר מבקשת איריס אלוביץ' לשחרר חשבונות חסכון עבור ילדיה המשותפים לה ולשאול אלוביץ'. לדבריה מדובר בחשבונות בהם חסכה כספים לטובת שני ילדיה שנפתחו לפני מספר שנים בסמוך לחגיגות הבר מצווה שלהם. הכספים בחשבונות, כך לדבריה, מקורם במתנות בר המצווה שקיבלו הילדים ומתנות שקיבלו לאורך השנים וכן כספים שהעבירה ביחד עם בן זוגה לטובת חיסכון לילדים. "אין זיקה בין כספים אלו לבין העבירות הנטענות", כך מצוין. עוד היא מבקשת לשחרר גם את רכבו של הבן שגם הוא נתפס על ידי החוקרים ומבהירה כי הוא משמש את הבן באופן בלעדי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

58 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

58.
שאול אלוביץ הפסיד את שמו הטוב...
שנים רבות עבדתי באחת מהחברות של שאול, שמו הלך לפניו האיש הגון וישר והעובדים מאוד אהבו את משפחת אלוביץ, אבל מה שהם עשו לעובדים בסוף ...לא יאמן, זרקו אנשים ללא פיצויים והפרשי פנסיה של שנים רבות. מסתבר שהאיש שועל בכסות של כבשה... שאול אלוביץ שישאר עם הכסף אבל איבד את שמו הטוב.
אני...  |  20.03.18
56.
כואב
כואב לקרוא את התגובות. משני הצדדים. אלימות מילולית, גועל. מחד קנאים שמחים לאיד, בורים שמכניסים לפה אשכנזים וספרדים... את מי זה מעניין??!?? יאללה שחררו. מאידך שונאי ביבי. הטוקבקים מראה לחברה הנוראית שלנו. אלימות, רוע, מרירות. אין תגובה אחת ראויה, חכמה, כלום. סתם זורקים חרא לחלל
רם  |  17.03.18
לכל התגובות