אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טקסס: שירותי ויה הישראלית יחליפו את התחבורה הציבורית צילום: youtube

טקסס: שירותי ויה הישראלית יחליפו את התחבורה הציבורית

העיר ארלינגטון תתחיל להשתמש ברשת מיניבוסים שיוכלו להסיע את 400 אלף תושביה בעלות מוזלת לכל נקודה בשטחה. נתיבי המיניבוסים ייבנו ע"ב המערכת של ויה, שתדע לייעל ולהאיץ את הנסיעה - ולהביא כל תושב לפתח ביתו

13.03.2018, 14:05 | יואב סטולר

חזון התחבורה השיתופית נראה קרוב מתמיד עבור תושבי העיר ארלינגטון שבטקסס: מערך מיניבוסים חדש שמתבסס על ויה, אפליקציית שיתוף הנסיעות הישראלית, יתחיל לפעול בעיר ויחליף את התחבורה הציבורית בה.

קראו עוד בכלכליסט

בארלינגטון גרים כ-400 אלף איש, שבהחלטת העירייה כנראה שלא יפגשו בשנה הקרובה אוטובוסים. במקום תשתית התחבורה המסורתית, יוכלו התושבים לנסוע לכל מקום בעיר בעלות מוזלת של 3 דולר לנסיעה, ו-10 דולר למנוי חופשי שבועי.

שירותי ויה בארלינגטון, צילום: youtube שירותי ויה בארלינגטון | צילום: youtube שירותי ויה בארלינגטון, צילום: youtube

העירייה ורשות התחבורה הפדרלית יסבסדו יחד את העלויות עבור התושבים בעיר, שיוכלו לנסוע מדלת לדלת, כאילו היה המיניבוס מונית ספיישל. המסלול בו ייסע המיניבוס יעבור בכל אחד מהיעדים של הנוסעים תוך שהוא אוסף אחרים, כשכל נתיב תוכנן להיות מהיר ויעיל.  

השירות יפעל לטובת אזרחי ארלינגטון בין 7 בבוקר עד 9 בערב ביום חול והחל מ-9 בבוקר בסופי שבוע ויסובסד ב-322 אלף דולר מצד העירייה. לפי הערכות, מבנה ארלינגטון - עיר מנומנמת שנראית כפרבר אמריקאי קלאסי, הוא שמאפשר את המודל שנבחר - דבר שלא היה ישים בערים סואנות וצפופות.  

תחילה יופעל השירות באזור המרכזי של העיר ויחלוש ובתוך זמן קצר הוא יתרחב לעיר כולה. ויה תאסוף מידע על הרגלי הנסיעה של התושבים כדי לייעל את השירות, הנתיבים ושעות הפעילות. 

טקסס אינה הראשונה בארצות הברית שהחליטה להחליף את האוטובוסים בפתרונות מבוססי נסיעה שיתופית; באלטמונטה ספרינגס שבפלורידה מסבסדת העירייה שירותי אובר עבור התושבים במקום האוטובוסים המסורתיים, שהפעלתם שם לא הייתה כדאית.

ככל שגורמי ממשל ברחבי העולם יכירו עוד את האפליקציות בתחום והפוטנציאל שלהן, יש להניח שיוחלפו שירותי תחבורה מסורתיים בפלטפורמות היסעים מתקדמות מבית חברות הטכנולוגיה השונות. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
כמה חבל שהכותב לא בדק לעומק את העובדות
התושבים של ארלינגטון, טקסס החליטו מזה שנים רבות שאינם מעוניינים בתחבורה ציבורית בעיר כיוון שזוהי עיר שינה שבה תושביה עובדים באזור דאלאס או פורת וורט׳. בשנים האחרונות הורחבו הכבישים המהירים שמחברים בין פורת וורט׳ ודאלאס ועוברים בארלינגטון כולל תכנית לרכבת כך שללא פתרון לתחבורה ציבורית בין הרכבת לחלקים אחרים בעיר, היא לא היתה נהנית משירות זה אך משתתפת בעלויות! כמו כן זו עיר בא קיימים אוניברסיטה, פארקי שישועים ואיצטדיון ענק שקונצרטים ומשחקי ספורט מתרחשים על בסיס שבועי. אטרקציה אדירה ללא תחבורה ציבורית נגישה. בקיצור שירות ויה לא מחליף תחבורה ציבורית אלא מספק שירות חדש שלא היה קיים מתוך בחירה.
ארלינגטון, טקסס  |  14.03.18