אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד אכזבה בטליט - שמפרסמת אזהרת רווח לקראת הדוחות צילום: שאטרסטוק

עוד אכזבה בטליט - שמפרסמת אזהרת רווח לקראת הדוחות

לפי התחזית המעודכנת, טליט תסיים את שנה עם הגכנסות של 375 מיליון דולר ו-EBITDA של 30-20 מיליון דולר - הצפי שפרסמה טליט בסטמבר עמד על הכנסות של כ-395 מיליון דולר ו-EBITDA של כ-46 מיליון דולר

13.03.2018, 16:40 | דרור רייך

טליט מאכזבת היום (ג') את המשקיעים - החברה בניהולו של בניהולו של יוסי פייט מוציאה אזהרת רווח לקראת פרסום הדוחות המסכמים של 2017. טליט צופה כעת הכנסות שנתיות של 375 מיליון דולר, לאחר שבחודש ספטמבר פרסמה צפי להכנסות בטווח של 390 עד 400 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

התמונה חוזרת על עצמה בנתוני הרווח. לפי ההודעה המעודכנת, ה-EBITDA השנתי צפוי לעמוד על 20 עד 23 מיליון דולר, נתון נמוך ביותר מ-50% מהתחזית של ספטמבר, שבה צפתה החברה ל-EBITDA של 48-44 מיליון דולר.

טליט מציינת כי ההפחתה נעשית בעקבות "אתגרים ייחודים" שעברו עליה, בעיקר במחצית השנייה של 2017, שבעקבותיהם היא מאמצת גישה שמרנית יותר בתחזיותיה. החברה מסבירה עוד כי נרשמה פגיעה במכירותיה בשבועות האחרונים של 2017, אך אינה מוסיפה פירוט. התוצאות המלאות של טליט צפויות להתפרסם בשבועות הקרובים.

המנכ"ל פוטר

הירידה ברווחיות של טליט מגיע אחרי שנה קשה שעברה על חברת התקשורת הישראלית, ושבמהלכה פוטר המנכ"ל ובעל המניות הגדול בחברה עוזי כץ. ההחלטה על פיטוריו התקבלה לאחר שהתגלה כי הוא נמלט עם אשתו מארה"ב, על רקע חקירה שנפתחה נגד השניים בחשד לביצוע הונאות נדל"ן בבוסטון בשנות ה-90.

המנכ"ל מעולם לא נעצר, בין היתר בזכות העובדה ששינה את הכיתוב הלועזי של שמו ל-Oozi Cats, לאחר שבארה"ב היה רשום כ-Uzi Katz.

"הקבוצה עמדה בפני מספר אתגרים ייחודיים במהלך שנת 2017, אשר השפיעו ללא ספק על הביצועים הפיננסיים שלנו בטווח הקצר" הסביר יו"ר טליט ריצ'רד קילסבי. עוד ציין קילסבי כי טליט קבעה אמות מידה פיננסיות חדשות עם הבנק המוביל שלה. "זה מעגן את ביטחוננו כי נספק צמיחה משמעותית בהכנסות, כמו גם ייצוב שולי הרווח הגולמי ושיפור ייצור המזומנים בשנת הכספים הנוכחית" סיכם.

טליט מפתחת ומפיצה פתרונות תקשורת אלחוטית בין מכשירים (M2M), ופועלת גם בתחום האינטרנט של הדברים (IoT). החברה מספקת מוצרים, שירותים ומתקנים המחברים ארגונים לאינטרנט ומאפשרים להם לאסוף, לעבד ולהגיב באופן אלחוטי לנתונים המגיעים מההתקנים המחוברים.  

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות