אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Mind the Tech NY

"עד 2050 יהיה באוקיינוס יותר פלסטיק מדגים"

עירא לאופר, מנכ"ל חברת JUST Water, אמר בוועידת ניו יורק: "מיליון בקבוקי מים מפלסטיק נמכרים בעולם בכל דקה - 91% מהם לא ממוחזרים"

13.03.2018, 18:25 | הגר רבט, ניו יורק

"אנחנו מנסים ליצור חברה שתשנה את ההתנהגות הצרכנית לבת-קיימא", כך אמר עירא לאופר מנכ"ל חברת JUST Water של וויל וג'יידן סמית' בוועידת ניו יורק של כלכליסט בשיתוף בנק לאומי והמשרד לירושלים והמורשת. "מיליון בקבוקי מים מפלסטיק נמכרים ברחבי העולם כל דקה - 91% מהם מעולם לא ממוחזרים".

קראו עוד בכלכליסט

לאופר מספר כיצד מצא את דרכו לחברה של משפחת סמית': "לפני שנה בדיוק הוזמנתי לראיון עם וויל סמית'. אחרי השירות הצבאי שלי, באוקטובר 2000, הגעתי לניו יורק. עבדתי 4 שנים במאפיה בברוקלין, קיבלתי גרין קארד ואז הגעתי לחברת סטארט-אפ בשם Vitalicious בתור העובד השני שם, בתחום הלייפסטייל עבור לקוחות שמועניינים להוריד במשקל".

"אחרי שהחברה נמכרה תמורת 42 מיליון דולר, עשיתי את התואר שלי ב-NYU. הצטרפתי לחברה נוספת בתחום המזון, שנמכרה גם היא תמורת 26 מיליון דולר. ואז אמרתי שאני חייב לעשות משהו משל עצמי והחלטתי להקים חברת ייעוץ משלי, עד שחבר טוב שלי שאל אותי אם שמעתי על JUST", אמר לאופר.

"הייתי סקפטי, לא חשבתי שהעולם צריך עוד בקבוק מים, אבל מצאתי חברה מדהימה שייסד ילד בן 11 שרצה לשנות את העולם", אמר. לאופר הקרין סרטון שבו ג'יידן מציג את המוצר ומדבר על בחירות בנות קיימא, למען העולם של מחר.

לאופר המשיך - "ג'יידן בן 19 היום, ואנחנו שלחנו את בקבוק המים הראשון שלנו לפני שנתיים. לאופר ציין כי יש היום 8.3 מיליארד טונה אשפה בעולם. כ-79% מהפלסטיק מוצא את דרכו בסופו של דבר לאוקיינוסים ועד 2050 כמות הפלסטיק באוקיינוס תהיה גדולה יותר מכמות הדגים".

עירא לאופר, צילום: אוראל כהן עירא לאופר | צילום: אוראל כהן עירא לאופר, צילום: אוראל כהן

לאופר הסביר כי "אנחנו לא שואבים את המים והולכים. אנחנו חברנו לעיר קטנה בצפון ניו יורק ואנחנו קונים ממנה את עודפי המים שלה וכך תורמים לכלכלה שלה. אז אנחנו אורזים את המים בבקבוקים שעשויים מ-54% נייר ו-28% פלסטיק מבוסס צמחים, כך שבסופו של דבר התוצאה היא 74% פחות פליטת פחמן לעומת בקבוקי פלסטיק".

לאופר מסיים את דבריו עם הקרנת הסרט שבו סמית' נציג את החברה בפרק של Carpool Kareoke עם ג'יימס קורדן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
תחזיות הן דבר קשה, במיוחד לגבי העתיד
עירא לאופר, חיפוש אחד בסמארטפון שלך: בשנת 1898 התכנסה בניו יורק וועידה בינלאומית חשובה בתחום התכנון האורבני. הנושא הבוער על סדר היום היה גללי הסוסים. לא עניין של מה בכך. התחבורה העיקרית בערי העולם באותה העת היתה מרכבות ועגלות רתומות לסוסים שהסיעו אנשים וסחורות ממקום למקום. אלפי הסוסים שהילכו מידי יום ברחובות ערים כמו לונדון וניו יורק יצרו כמויות זבל אדירות שגרמו, לבד מצחנה איומה, לפקקי תנועה ולזבובים וחרקים נושאי מחלות. לאחר 3 ימים של דיונים נוקבים התפזרה הוועידה ללא תוצאות. איש לא שיער אז כי תוך שנים ספורות יימצא לבעיה פתרון ישיר ואלגנטי – כלי רכב מוטורים שירחיקו את הסוסים מהרחובות. האם יכול להיות שגם למשברים עולמים עכשוויים, לא פחות דרמטים, יש פתרונות מעבר לפינה?
יוסי מ-חיפה  |  13.03.18