אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אין בחירות: סיעות הקואליציה הגיעו להסכם על חוק הגיוס צילום: אלכס קולומויסקי

אין בחירות: סיעות הקואליציה הגיעו להסכם על חוק הגיוס

תם המשבר הקואליציוני: ועדת השרים לחקיקה אישרה פה אחד את המתווה שבמסגרתו יתאפשר חופש הצבעה סיעתי על חוק הפטור מגיוס. החוק יעלה להצבעה בקריאה טרומית ובהמשך השבוע תקציב המדינה יעבור בשלוש קריאות. הנוסח המלא של ההסכם שהתגבש

13.03.2018, 19:35 | ynet
לאחר דרמה, אין בחירות: ועדת השרים לחקיקה אישרה הערב (יום ג') פה אחד את מתווה הפשרה של חוק הפטור מגיוס שבמסגרתו החוק יעבור הערב בקריאה טרומית במליאת הכנסת וכל אחת מסיעות הקואליציה תהנה מחופש הצבעה. כתוצאה מכך, שרת הקליטה והעלייה סופה לנדבר, שהגישה ערר נגד החוק, תוכל להצביע

בהתאם לעמדתה - ולפיכך לא תפוטר. בהמשך, תקציב המדינה יעבור בשלוש קריאות וחוק הלאום יעלה עד יום חמישי להצבעה בקריאה ראשונה.

 

קראו עוד בכלכליסט

"ועדת השרים לחקיקה החליטה כעת פה אחד על חופש הצבעה סיעתי - כל מפלגה בהתאם להחלטת יושב ראש המפלגה - לגבי חוק הגיוס", נמסר בהודעת ועדת השרים. "לאחר אישור החוק בקריאה טרומית הליך החקיקה יימשך לאחר הבאת חוק ממשלתי של משרד הביטחון, בהסכמת כל סיעות הקואליציה ובתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה".

זהו הנוסח המלא של ההסכם שהתגבש:

1. ועדת השרים לחקיקה תדון היום בערר של השרה סופה לנדבר ותקבל החלטה לפיה ניתן חופש לכל סיעה להצביע על על הצעת חוק בן צור לפי עמדה שתקבע ע"י יו"ר המפלגה בכפוף לשני תנאים:

א. כל חברי הכנסת מאותה המפלגה יצביעו על פי החלטת יו"ר המפלגה.

ב. יו"ר המפלגה יודיע את החלטתו ליו"ר הקואליציה בתוך חצי שעה מתום ישיבת וועדת השרים.

לא נמסרה ההודעה, תחשב הודעת יו"ר המפלגה כמי שהודיע שהחלטתו להצביע בעד החוק.

2. עם תחילת מושב הקיץ יגיש שר הביטחון לוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק ממשלתית לעניין הגיוס בהתאם להמלצת הוועדה שהתקיימה במשרד הביטחון, ולא יאוחר מארבעה שבועות אחר תחילת המושב. לאחר שההצעה תאושר בוועדת השרים לחקיקה ותעבור קריאה ראשונה בכנסת היא תמוזג עם הצעת חוק של חבר הכנסת בן צור לצורך הכנתה לקריאה שנייה ושלישית. הנוסח לקריאה שניה ושלישית יגובש בהסכמת כל מרכיבי הקואליציה.

3. לא יובאו לוועדת השרים לחקיקה הצעות חוק ממשלתיות או פרטיות או מטעם ועדה בענייני דת ומדינה מטעם מי מחברי הקואליציה ולא תהיה דרישה לקידום הצעות כאלה לרבות הצעות שכבר נדונות בכנסת. האמור בסעיף 3 לעיל לא יחול על נושאים חדשים שיעלו בעקבות פסיקות של בג"ץ שתינתנה לאחר גיבוש הסכם זה.

4. ההצבעה על חוק הלאום בקריאה הראשונה תתקיים בתום ההצבעה על התקציב. אם לא ניתן יהיה להעלות לסדר היום את חוק הלאום בתום ההצבעה על התקציב, תתקיים ההצבעה כחוק ראשון ביום הראשון של מושב הקיץ הקרוב. 

נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
להשעות את מנדלבליט ומיד לפתוח בחקירה נגדו על שיבוש הליכי חקירה!
השופטת הילה גרסטל סירבה לקבל את המינוי למשרת היועמ"ש בתנאי שהוצב לה – ביטול התיק נגד שרה נתניהו. יש לשער שאותו התנאי הוצב לפני מנדלבליט והעובדה שהוא קיבל את משרת היועמ"ש מלמדת שקיבל את התנאי של ביבי. ועד כה כשנתיים לאחר פתיחת החקירה בתיק המעונות, שאמור להיות פשוט למדי, מנדלבליט ממלא פיו מים! משבעה סעיפי אשמה בתיק המעונות, מנדלבליט מחק ששה וסכר את פיו בשביעי. עד שהכלב או הפריץ ימותו. "לא יהיה כלום .." לא לחינם הוא אומר זאת – הוא יודע שמנדלבליט נמצא בכיסו!!! מנדלבליט יודע שאם הוא יעז להגיש כתב אישום נגד מי מהנתניהו'ס העובדה שהוא קבל את המשרה "על תנאי" תדלוף החוצה והוא מנדלבליט ימצא עצמו בכלא. לכן מנדלבליט הוא האחרון שמעוניין להגיש כתב אישום! הרקבון שמתחיל במשפחת נתניהו חלחל כבר למטה. אין שום תקווה לעם הזה אם נתניהו לא יועף לאלף הרוחות . ואת מנדלבליט יש להשעות ומיד לפתוח בחקירה נגדו–יש מספיק סיבות לחשוד בטוהר כפיו. אחרת דוח על מהירות מופרזת ניתן יהיה לבטל עם שלמון לשוטר.על רכישת F-35 או צוללות מישהו יגזור קופון.
ירמיהו  |  13.03.18