אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שופרסל סירבה לקבל בקבוקים ריקים לפני פסח, ותשלם פיצוי של 550 אלף שקל צילום: אוראל כהן

שופרסל סירבה לקבל בקבוקים ריקים לפני פסח, ותשלם פיצוי של 550 אלף שקל

מגישי תביעה ייצוגית נגד הרשת בטענה שהיא מפלה לרעה את הלקוחות הערבים שלה בשירותי האון-ליין ערערו לעליון, אחרי שהמחוזי דחה את אישור הגשת התביעה

13.03.2018, 17:27 | נורית קדוש

שופרסל תשלם 550 אלף שקל על סירובה לקבל בקבוקים ריקים לפני חג הפסח. מדובר בפשרה בתביעה שהוגשה לפני שנה וחצי בבית המשפט המחוזי בירושלים עם בקשה להכיר בה כייצוגית.

במסגרת התביעה נטען כי לקראת חג הפסח 2016 ביקש התובע להחזיר בקבוקי משקה ריקים לסניפי שופרסל בהתאם לחוק הפיקדון אך החברה סירבה לקבלם עקב מדיניותה שלא לקבל בקבוקים בימים שלפני חג הפסח. התובע העריך כי הנזק הכולל לצרכנים עומד על 140 מיליון שקל, אולם פסק הדין שאישר את הפשרה קבע פיצוי שעלותו לשופרסל עומדת כאמור על 550 אלף שקל.

 , צילום: זהר שחר צילום: זהר שחר  , צילום: זהר שחר

בתוך כך, חודשיים לאחר שבית המשפט המחוזי בחיפה דחה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד שופרסל בטענה שהרשת מפלה את תושבי המדינה הערבים בכך שאינה מספקת שירות משלוחים מקוון (און-ליין) ליישובים ערביים הנמצאים בסמוך ואף בדרך ליישובים יהודים בהם היא כן מספקת את השירות, ערערו התובעים על ההחלטה לבית המשפט העליון.

התובעים טוענים בכתב הערעור, כי בהחלטה על בקשת האישור, נפלו שגיאות עובדתיות ומשפטיות ובשל כך יש לקבל את הערעור ולאשר את ניהול התביעה כייצוגית. טרם נקבע מועד לדיון בערעור ומועדים להגשת עיקרי הטיעונים מטעם הצדדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות