אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Mind the Tech NY

"בינה מלאכותית מאפשרת יצירת סרטוני וידאו בתוך 5 דקות"

זוהר דיין, מייסד ומנכ"ל Wibbitz, אמר בוועידת כלכליסט בניו יורק: "לא צריך שום ניסיון בעריכת וידיאו כדי ליצור תוכן מקצועי, רק הדרכה מקוונת של בין 10 ל-20 דקות"

13.03.2018, 23:41 | עומר כביר, ניו יורק

"בינה מלאכותית מאפשרת כיום ליצור סרטוני וידיאו כמעט אוטומטית, והופכת פעולה שלקחה לבן אדם שעות למשהו שמחשב עושה בחמש דקות" – כך אמר מייסד ומנכ"ל Wibbitz, זוהר דיין, ב- Mind The Tech NY2018 - ועידת ניו יורק השנייה של "כלכליסט", בנק לאומי והמשרד לירושלים ומורשת.

"היום זה זמן מדהים להיות יוצר תוכן", אמר דיין. "זו תעשייה שבבסיסה לא השתנתה במשך שנים רבות. המהות הבסיסית של סיפור סיפורים נשארה זהה. אבל היום אנחנו רואים שימוש מדהים ב-AI, החל מטקסטים שנכתבים אוטומטית על ידי בינה מלאכותית, רובוטים שמלחינים מוסיקה ובמקרה שלנו הפקת וידיאו.

זוהר דיין , צילום: אוראל כהן זוהר דיין | צילום: אוראל כהן זוהר דיין , צילום: אוראל כהן

"הרשת הופכת ליותר ויותר ויזואלית ואתרים כמו פייסבוק וסנאפצ'ט נותנים קדימות לתוכן וידיאו. אבל זה תוכן שקשה להפיק. זה הליך שלוקח הרבה זמן ומחייב אנשים עם מיומנויות מיוחדות ולעשות את זה בקנה מידה גדול קשה פי 10. וידיאו זו לא אפשרות אלא ציפייה ומי שלא יוצר וידיאו ייעלם".

לדברי דיין, "יצרנו טכנולוגיה שיכולה לבצע אוטומציה להפקת וידיאו באמצעות בינה מלאכותית, ניתוח שפה טבעית ולמידת מכונה. אנחנו לוקחים תהליך שלבן אדם היה דרוש כמה שעות ומקצרים אותו לחמש דקות. זה מאפשר למו"לים ולמותגים לחסוך זמן וכסף. כל מה שאנחנו צריכים זה רק טקסט. אפשר להזין טקסט או אפילו להדביק כתובת אתר. האלגוריתם שלנו יסרוק את הטקסט, יסכם אותו ואז מחפש את המדיה הרלוונטית ביותר – וידיאו, תמונות, אינפוגרפיקה שנוצרת אומטיות לדברים כמו מניות. הכול מאורגן אוטומטית בתוספת פס קול ומעברים גרפיים והכול קורה בתוך 10 שניות.

"אפשר ליצור תכנים מסוגים שונים בדרך קלה מאוד. הווידיאו נוצר אוטומטית, אבל ליוצר התוכן יש שליטה. אנחנו מספקים פלטפורמת ווב אינטואטיבית, שמאפשר לבקש, לשנות ולכוונן את הווידיאו. לא צריך שום ניסיון בעריכת וידיאו כדי ליצור תוכן מקצועי, רק הדרכה מקוונת של בין 10 ל-20 דקות. אנחנו מתייחסים לכל סיפור אחרת. האלגוריתם יכול לדעת לא רק שמדובר במאמר שעוסק בספורט, אלא אם זה סיכום משחק, ביוגרפיה של שחקן או משהו אחר וכל סוג סיפור זוכה להתייחסות אחרת".

"אוטומטציה מקצרת משמעותית את זמן ההפקה ואת העלויות, ומגבירה את היצירתיות ואת ההשראה. היא מנקה מטלות שחורות כמו עריכה ואיתור מדיה ומאפשרת להתמודד בצד היצירתי. יש סיכוי גבוה שנתקלם בווידיאו שיצר רובוט ואפילו לא ידעתם את זה. יש לנו שותפים כמו בלומברג, TMZ, AP, NBC, פורבס וטיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות