אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Mind the Tech NY

עידן רבין: כך הפכתי מעוד עו"ד למאמן כדורסל שעובד עם כוכבי NBA

רבין, יהודי אמריקאי בן להורים ישראלים שעובד עם לברון ג'יימס, סטף קארי וכריס פול, מספר על המעבר מעולם המשפט למגרשי האימונים: "למדתי לסמוך על האינטואיציה שלי. בגלל שהיו לי אומץ ונחישות לא חששתי מהם"

14.03.2018, 10:32 | מאיר אורבך, ניו יורק

עידן רבין הוא מאמן כדורסל בן להורים ישראלים אשר עובד עם כל שחקני ה-NBA. בוועידת כלכליסט בניו יורק סיפר רבין איך הגיע מתחום עריכת הדין לאימון כדורסל, בלי שהיה לו באמת כל רקע מקצועי בתחום.

קראו עוד בכלכליסט

"כולם חושבים שאני העורך דין של שחקני ה-NBA או המוציא לאור שלהם. הם אף פעם לא חושבים שאני המאמן שלהם. לא שיחקתי כדורסל מקצועני מעולם. הייתי שחקן רק בבית ספר תיכון. אין לי דוקטורט בתחום ואני בכלל בוגר בתחום המשפט, אבל אני עובד עם שחקני הכדורסל המובילים בעולם. גדלתי בבית מסורתי ועשיתי מה שמצפים מכל ילד יהודי ונעשיתי עורך דין. לא ידעתי שיש מקצועות מעניינים אחרים. אני אדם מאוד כן ושנאתי מאוד להיות עורך דין אבל עשיתי מה שהייתי חייב ואמור לעשות. ישבתי במשרד הגדול שלי עם החליפה שלי וחיכיתי למשהו טוב יותר. עד שראיתי מודעה למאמן כדורסל מתנדב ושכנעתי את הבוס שלי שזה דווקא טוב לפירמה שלנו שאכנס לפעילות הזו בהתנדבות. אימנתי נבחרת בית ספר למרות שמעולם לא עשיתי את זה, אבל התחלתי לעבוד איתם ובניתי תרגילים שעשיתי כשהייתי קטן, ואז אחד ההורים שאל אותי איך הפכתי את הילד שלו כל כך מחוייב לכדורסל".

עידן רבין, צילום: אוראל כהן עידן רבין | צילום: אוראל כהן עידן רבין, צילום: אוראל כהן

עד שייצא שחקן: המאמן המפתיע ב-NBA עידן רבין לוקח את הכוכבים הכי גדולים, מלברון ג'יימס עד סטף קרי, מכניס אותם למקום סודי, "מפשיט מהם את האגו", ואז סוקל אותם בכדורי טניס, שם להם רגליים או מריץ אותם עד הקאה. הם יוצאים מעריצים שרופים שלו, וגם כדורסלנים טובים יותר. בראיון למוסף כלכליסט מספר רבין איך השיטה שלו יכולה לעזור לכל אחד אוריאל דסקל, 5 תגובותלכתבה המלאה

"הבנתי שאני אוהב את זה והבנתי שאני גם טוב בזה, התפטרתי מהמשרד והתחלתי לחשוב מה עושים. חיפשתי עבודה חדשה, העיקר לא להיות עורך דין".

"פניתי לכמה שחקנים והצעתי להם תרגילים שפיתחתי - תרגילי קליעה ומהירות, והם אהבו את זה ובאו שוב ושוב והפנו אלי גם חברים שלהם. ואז בא אלי שחקן כדורסל מקצועי מקבוצת יוסטון רוקטס ולא היה לי מושג מה לעשות איתו. אמא שלי שראתה אותי מתרחק מתחום עריכת הדין, שאלה אותי אם אני מתפרנס מהכדורסל, ואמרה 'אם כבר אתה עושה את זה, אתה חייב להרוויח מזה כסף". באותו זמן פנה אליי אלטון ברנד, שחקן NBA שרצה לעבוד איתי לפני שהוא חוזר לקבוצה, אז אמרתי לו - 'תשלם לי כמה שנראה לך'. הייתי מוכן לקבל כל סכום שייתן לי, אבל בסוף השבוע לעבודתנו המשותפת הוא נתן לי מעטפה ובתוכה צ'ק עם הרבה אפסים, שלא ראיתי בחיי וכמעט סירבתי לקבל את זה. הוא התעקש, ובאותו רגע הבנתי שיש לי תורה ודרך. עזבתי את עולם המשפט ועכשיו אני כבר יכול לומר לאנשים - אימנתי עשרות שחקני NBA ואני לא עושה דברים שלא עשיתי".

 

כריס פול ולברון ג כריס פול ולברון ג'יימס. "לא חששתי מהם" | צילום: איי אף פי כריס פול ולברון ג

מהקריירה המופלאה שלו פיתח רבין תובנות שיכולות לשרת גם יזמים. "לא נראיתי כמו אנשי הספורט ולא היתה לי גישה למקומות שלהם. אני הייתי אאוטסיידר אבל היתה בזה גם ברכה - לא הייתי צריך להיות כמו כולם. למדתי לסמוך על האינטואיציה שלי. מילדותי הייתי טוב בפאזלים רק שלא ידעתי איך ליישם את זה, עד שהגעתי לכדורסל. עבדתי עם סטף קארי שהוא שחקן מאוד מוכשר אבל הוא לא הכי גבוה ולא הכי חזק בליגה, ואני התלבטתי איך אני נותן לו יתרון. אתה מגן טוב אם אתה יכול לחזות את התנועות של היריב שמולך. על זה עבדנו, ובנוסף שיניתי את דפוס זריקות הכדורסל שלו ואת איך שהוא קופץ".

"לפני שנים נכנס לקבוצה שלי לברון ג'יימס, שהוא בעיני השחקן הכי טוב בעולם. התחלנו לעבוד ביחד. אף אחד לא עושה איתו מה שאני עשיתי לו. נתתי לו 'מכות', גיליתי שיש בי אומץ ונחישות ולא חששתי מאף אחד, יהיה גדול כמה שיהיה. כי זה לא משנה איזה שחקן אתה, בסוף כולם דומים".

עידן רבין עם כרמלו אנתוני, צילום: גטי אימג עידן רבין עם כרמלו אנתוני | צילום: גטי אימג'ס עידן רבין עם כרמלו אנתוני, צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות