אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הישראלים נרתעו מקניית ביצים "חומות" מספרד, והיבואנים יקבלו "רשת ביטחון" צילום: איי פי

הישראלים נרתעו מקניית ביצים "חומות" מספרד, והיבואנים יקבלו "רשת ביטחון"

גם השנה ערב פסח יש חשש למחסור בביצים למאכל ולכן משרד החקלאות יאפשר יבוא של 70 מיליון ביצים החודש, כולן פטורות ממכס. עם זאת תפצה יבואנים שלא יצליחו למכור את הביצים

14.03.2018, 12:12 | נורית קדוש

מחשש שיווצר מחסור בימים הקרובים, ערב הפסח, משרד החקלאות יעניק "רשת ביטחון" ליבואני הביצים מאירופה בהיקף של כ- 2.5 מיליון שקל לטובת יבוא ביצים. זאת לאחר שבעבר נרתעו הצרכנים הישראלים מהביצים החומות המיובאות מספרד, והיבואנים הפסיקו את יבואן.

קראו עוד בכלכליסט

במשרד החקלאות מסבירים כי מדי שנה, בתקופה זו לקראת הפסח, נרשם מחסור עונתי בביצים, ולכן גם השנה פתח המשרד מכסה של 70 מיליון ביצים לחודש מרץ, כולן פטורות ממכס. היבוא מגיע בעיקר מספרד, וככל שיידרש המשרד יפתח מכסות יבוא נוספות פטורות ממכס.

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

אלא שעל פי מקרי עבר, נראה כי הציבור בישראל נמנע מקניית ביצים "חומות", למרות שמדובר בביצים זהות לביצים ה"לבנות", הן מבחינת הרכיבים והערכים התזונתיים והן מבחינה בריאותית. מקור הצבע הוא בזן התרנגולת, כאשר צבע עורה של התרנגולת הוא לבן היא מטילה ביצים "לבנות" וכאשר צבע עורה חום, היא מטילה ביצים "חומות".

לאור זאת, יבואני הביצים חוששים להפסיד כסף ביבוא ביצים "חומות" בשל אי הוודאות באשר ליכולתם למכור אותן. על כן, החליט משרד החקלאות להעניק "רשת ביטחון" ליבואני הביצים ה"חומות", כך שהמדינה תיתן פיצוי כספי ליבואני הביצים ה"חומות", אשר לא יצליחו למכור אותן לצרכן בשל רתיעה מרכישתן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות