אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקנות חדשות: צרכני קנאביס רפואי יורשו לנהוג צילום: חוות שיח

תקנות חדשות: צרכני קנאביס רפואי יורשו לנהוג

על פי התקנות החדשות של משרד הבריאות, נהגים המקבלים טיפול מוסדר בתרופות שהוגדרו כ"חומרים מסוכנים" ובהם גם קנאביס, יוכלו לנהוג תחת מגבלות מסוימות

14.03.2018, 12:59 | ספי קרופסקי

האם מותר לצרוך קנאביס רפואי שנרשם כחוק על ידי רופא וגם לנהוג? משרד הבריאות צפוי לפרסם בימים הקרובים תקנות המבקשות להסדיר את הסוגיה שהיתה עד כה פרוצה. זאת לאחר שמשתמשים בקנאביס רפואי ובחומרים אחרים שניתנו כחוק ולפי מרשם נעצרו ולעתים אף נקנסו כשנתפסו נוהגים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התקנות החדשות, נהגים המקבלים טיפול מוסדר בתרופות שהוגדרו כ"חומרים מסוכנים" ובהם גם קנאביס, יוכלו תחת מגבלות מסוימות לנהוג. בכל מקרה, מדגישים במשרד, ייאסר עליהם לנהוג תחת השפעת הסם. במילים אחרות, הם יורשו להמשיך לצרוך את החומר לפי ההוראות הרפואיות – אך לא בסמוך או בזמן הנהיגה.

חממת קנאביס, צילום: חוות שיח חממת קנאביס | צילום: חוות שיח חממת קנאביס, צילום: חוות שיח

במשרד הבריאות הדגישו עוד כי ההיתר הנוכחי נוגע אך ורק לסוגיית צריכת החומרים שנרשמו לנהג, ובשום אופן אינם באים על חשבון מניעות אחרות שהושתו על בעל הרישיון שבגינן נאסר עליו לנהוג. לדוגמה, שלילת רישיון או כל הוראה אחרת המונעת ממנו לנהוג ללא כל קשר לצריכת החומרים.

כמו כן בעל הרישיון יורשה לנהוג בתנאי שלא יצרוך מעבר לכמות שנרשמה לו וגם אז, כאמור – תחת מגבלות מסוימות. בין החומרים הנוספים שנכללים בתקנות החדשות ניתן למנות גם קודאין ומתאדון.

לקראת פרסום התקנות שיגר משרד הבריאות הודעה ובה רצף של שאלות ותשובות בנושא. הן מובאות כאן:

אם יש לי רישיון לקנאביס רפואי מותר לי לנהוג ?

"מותר, במגבלות שבתקנה מבחינת תזמון ומינון וכן במגבלה הכללית שהמצב הבריאותי הכללי מאפשר נהיגה ובכל מקרה אסור לנהוג תחת השפעת הקנביס".

האם זה אומר שמותר להשתמש במריחואנה ולנהוג?

לא. לחלוטין לא. מריחואנה הוא סם לא חוקי, ואין מדובר בהיתר נהיגה תחת השפעת סמים מכל סוג שהוא.

האם זה מצריך ממני פעולה אקטיבית להסדיר את הנושא של רישיון בעת נהיגה ?

הפעולה הנדרשת היא להצהיר על הטיפול כאשר מבקשים רישיון נהיגה ולהוועץ ברופא המטפל בנוגע לרישיון נהיגה קיים למי שמטופל ב״חומר מסוכן״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
שמירה על אזרחי המדינה
על יועצי הציבור לזכור שאין להפלות אוכלוסיה לרעה, כאשר יש אדם הסובל מבעיות הוא מקבל טיפול ובאישור משרד הבריאות מותר לו לנהוג אם תרופות אלה. לכן אסור להלפלות ללא מחקרים מעמיקים על החולים איך רפואיים איך בדיוק משפיע אליהם התרופה שלהם. ולהפעיל את שיקול דעתכם איך לא לפגוע באוכלוסיה רבה זו.
דמוקרטיה  |  11.12.18
7.
לתגובה 5 קיים הבדל עצום בין קנביס ואלכוהול
אני הייתי שותה אלכוהול ויודע מה אלכוהול גורם, אבל קנביס רפואי ומדגיש רפואי אינו פוגע בכושר הנהיגה, אבל עדיף לנהוג אחרי שעה מצריכת הקנביס. אלכוהול פוגע בכל המערכות ואני לא מדבר על 2 בקבוקי בירה או כוסית קטנה שיש לאשר לפי רמת אלכוהול קטנה מאוד בדם
משה  |  04.11.18
לכל התגובות