אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באב"ד יחליף זמנית את הממונה על השכר ערן יעקב שמונה למנהל רשות המסים צילום: יוסי זליגר

באב"ד יחליף זמנית את הממונה על השכר ערן יעקב שמונה למנהל רשות המסים

שר האוצר כחלון החליט שלא למנות ממלא מקום זמני ליעקב. הסיבה: להימנע ממצב שבו ישנו יתרון משמעותי לממלא המקום על פני המועמדים האחרים

14.03.2018, 15:57 | עמרי מילמן

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, יחליף את הממונה על השכר ערן יעקב בתפקידו, באופן זמני, לאחר ששר האוצר משה כחלון החליט שלא למנות ממלא מקום זמני ליעקב. הסיבה: להימנע ממצב שבו ישנו יתרון משמעותי לממלא המקום על פני המועמדים האחרים. יעקב יכנס לתפקיד מנהל רשות המסים ביום ראשון הקרוב לאחר פרישתו של משה אשר.

לפי הסיכום באוצר שי יהיה אחראי על חתימה על הסכמים, אישור הסכמים קיבוציים. ואילו סוגיות של אכיפה וטיפול בחריגות שכר יישאר באופן זמני בידיו של יעקב.

תפקיד הממונה על השכר אינו מחייב הקמת וועדת איתור כמו תפקידים בכירים אחרים בממשלה אלא כפוף לשיקול דעתו הבלעדי של שר האוצר, כאשר לאחר בחירתו עובר המינוי אישור של וועדת מינויים בראשות נציב שירות המדינה הבוחנת את ההתאמה ולאחר מכן עולה לאישור הממשלה.

ערן יעקב, מנהל רשות המסים החדש ערן יעקב, מנהל רשות המסים החדש ערן יעקב, מנהל רשות המסים החדש

גורמים באוצר ציינו כי באגף השכר ביקשו שלא ימונה ממלא מקום זמני, זאת לאחר שהאגף עבר תהפוכות רבות בשנים האחרונות. יעקב מונה בפברואר 2017 לתפקיד, לאחר יותר חצי שנה בה מילא סגן הממונה יוסי כהן את התפקיד כממלא מקום לאחר פרישתו של קובי אמסלם. מדובר בתפקיד משמעותי הנמצא בצומת מרכזי בכל הנוגע להסכמי שכר ומשאים ומתנים מול ההסתדרות, במיוחד לאור היחסים הקרובים בין כחלון ליו"ר ההסתדרות ניסנקורן שיצרו כמה הסכמים נדיבים מאד לגופים שונים במגזר הציבורי, בניהם רשות המסים שעובדיה נהנו מתוספת שכר של 9% בנוסף להסכם מסגרת שמבטיח עוד 7.9% מבלי שאלו הסכימו לאיחוד באגפים השונים של הרשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות