אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי לוי ירדה ב-2%, טבע איבדה 2.8%; ת"א 35 סגר שבוע מוצלח צילום: אוראל כהן

דיווח שוטף

רמי לוי ירדה ב-2%, טבע איבדה 2.8%; ת"א 35 סגר שבוע מוצלח

מדד ת"א 35 סגר את המסחר היומי בעלייה של 0.4%, ת"א 125 עלה ב-0.5%; לאחר הדוחות: בזן טיפסה ב-2.4%, קליל קפצה ב-7.8%; בסיכום שבועי: ת"א 35 עלה ב-1.6%, ת"א 125 עלה ב-1.7% - פרוטרום עם עלייה שבועית של 7.2%, לאומי טיפס ב-6.1%

15.03.2018, 17:37 | כתבי שוק ההון
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לעמוד הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

 

17:30 - המסחר ננעל: ת"א 35 עלה ב-0.4%, ת"א 125 עלה ב-0.5%; אופקו וטאואר טיפסו ב-3.5% וב-2.5% בפסגת ת"א 35, בזן עלתה ב-2.4% במקום השלישי, לאחר הדוחות. שטראוס איבדה 2.9% וטבע ירדה ב-2.8% בתחתית המדד. קליל קפצה ב-7.8% בראש ת"א 90 (ות"א 125) לאחר הדוחות, חילן איבדה 2.9% בקצה האדום של המדד, מניית רמי לוי ירדה ב-2% על רקע חקירת בעל השליטה (ראו עדכון מוקדם).

 

בסיכום שבועי: מדד ת"א 35 עלה ב-1.6%, ת"א 125 עלה ב-1.7%; פרוטרום זינקה ב-7.2% במהלך השבוע והובילה את מניות ת"א 35, לאומי רשם עלייה שבועית של 6.1%, ומנגד סלקום וטבע רשמו ירידות שבועיות של 6.1% ו-4.6% בתחתית המדד.

 

16:05 - מניית רמי לוי נחלשת ב-1% אחרי שהחברה דיווחה לבורסה כי הובאה לידיעתה קיומה של חקירת משטרה שעניינה, כפי שנמסר לחברה, חשדות לעבירות שוחד ומרמה לכאורה, על ידי בעלי תפקידים בעיריית ירושלים. כפי שנמסר לחברה, בעלי השליטה, רמי לוי, המכהן כדירקטור וכמנכ"ל בחברה, נחקר אף הוא בפרשה ובשלב זה לא זומן לחקירה נוספת.

 

14:10 - איתמר מדיקל מטפסת ב-4.1% לאחר שדיווחה על תוצאות שיא. חברת המכשירים הרפואיים הציגה ברבעון הרביעי של 2017 צמיחה בהכנסות לכ-21 מיליון דולר - חוצות לראשונה את רף 6 מיליון דולר,  וכן צמצום משמעותי בהפסד התפעולי. החברה הודיעה כי היא בוחנת רישום למסחר בארה"ב, וכי ניתן אישור עקרוני של הדירקטוריון לביצוע הצעה פרטית לבעלי עניין ורישום למסחר בארה"ב.

 

גלעד גליק, מנכ"ל איתמר, אמר כי "תוצאות השיא מעידות על יכולתה של איתמר מדיקל לנצל את ההזדמנויות העסקיות בשוק האמריקאי. האישור העקרוני מתבסס על העיקביות בהישגי החברה וההבנה כי תנאי השוק, כמו גם מיצובה העסקי של איתמר מדיקל בשוק האמריקאי ובשווקי יפן ואירופה, תומכים בהאצת הצמיחה ובחשיפת החברה למשקיעים אמריקאים ואחרים"

גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל, צילום: אוראל כהן גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל | צילום: אוראל כהן גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל, צילום: אוראל כהן

 

11:40 - אורי טל טנא, פרשן כלכליסט: היום בשלב הנעילה צפויות ETF המבוססות על מדדי FTSE לבצע את ההתאמה החצי שנתית שלהן במניות הנסחרות בישראל (ההתאמה בשאר העולם תהיה מחר בערב).

 

במסגרת התאמות אלו צפוי ביקוש של מספר מיליוני דולרים למניות מזור וסודהסטרים שמשדרגות את מעמדן במדדים ומנגד היצע של מספר מיליוני דולרים למניית דלק רכב שנפלטת מחלק מהמדדים. בנוסף, בעדכון זה יש התאמות משקל יחסי במדדים בעקבות שינויים בכמות המניות הרשומה ובשיעור החזקות הציבור.

 

FTSE לא מפרסמת באופן פומבי מידע זה (אלא רק מעבירה אותו ללקוחותיה), אך סביר שיוזרם ביקוש של מספר מיליוני דולרים למניית כיל בעקבות מכירת המניות שבוצעה ע"י פוטאש. כמו כן סביר שיהיה מסחר נעילה ער במניות גדולות רבות שנסחרות בתל אביב.

2 – היום בנעילה יהיה היום הקובע לעדכון המשקל של מניות במדדים בתל אביב שיכנס לתוקף בשלב הנעילה של יום שני, 9 באפריל.

בהתאמה זו כיל צפויה לביקוש של כ-160 מיליון שקל בעקבות עליית מדרגת החזקות ציבור. מניית אדגר צפויה להיצע של 5.5 מיליון שקל בגלל ירידת מדרגת החזקות ציבור.

השלמת הנפקת המניות של תמר פטרוליום לנובל אנרגי תוביל להיצע של כ-12 מיליון שקל למניה, בגלל שהשפעת ירידת מדרגת החזקות הציבור במניה גוברת על השפעת תוספת המניות.

מניית מיי סייז צפויה לביקוש של מספר מאות אלפי שקלים בודדים בגלל עליית מדרגת החזקות ציבור. ברלמינר צפויה לביקוש של פחות ממאה אלף שקל מסיבה זו. מנגד, מודיעין צפויה להיצע של כחצי מיליון שקל בגלל ירידת מדרגת החזקות ציבור.

מניות נייס ולאומי צפויות להיצעים של כ-70 מיליון שקל בגלל התאמת פקטור משקל בהן. מניות טבע ופריגו צפויות לביקושים של כ-40 מיליון שקל מסיבה זו.

במדד ת"א 90 צפויות התאמות פקטור משקל מהותיות, שיובילו להיצעים של כ-20 מיליון שקל למניות לייבפרסון ורציו, ולביקושים של 12 מיליון שקל למניות שיכון ובינוי וקנון. מניית קומפיוג'ן צפויה להיצע של כ-4.5 מיליון שקל בעקבות התאמת פקטור משקל במדד sme60.

 

11:30 - פרוטרום מתחזקת ב-2% על רקע רכישת 70% מקבוצת הטעמים ותמציות הבושם הארגנטינאית מרואר (Meroar) תמורת 11.2 מיליון דולר. מדובר ברכישה השמינית של פרוטרום באמריקה הלטינית ב-6 השנים האחרונות, ובכניסה הראשונה שלה לארגנטינה.

 

בזק מטפסת ב-1.9% במחזור הגבוה בבורסה, מזור רובוטיקה עולה ב-2.4% בפסגת ת"א 35, סלקום נסוגה ב-2% בתחתית המדד.

 

9:55 - המסחר בבורסה נפתח בעליות במדדים המובילים - ת"א 35 ות"א 125 מתחזקים ב-0.4%; בזן מטפסת ב-2.4% לאחר הדוחות הכספיים.

 

09:00 - השיפור במרווח הזיקוק הקפיץ את הרווח נקי של בזן ב-86% ברבעון הרביעי. זאת לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הסתכם ב-78 מיליון דולר; מרווח הזיקוק עמד ברבעון על 7.9 דולר לחבית, בהשוואה ל-6.9 דולר לחבית ברבעון המקביל.

 

 

יישר בן מרדכי מנכ"ל בזן , צילום: עמית שעל יישר בן מרדכי מנכ"ל בזן | צילום: עמית שעל יישר בן מרדכי מנכ"ל בזן , צילום: עמית שעל

07:00 - הבורסה בתל אביב תפתח את יומו החמישי והאחרון של שבוע המסחר על רקע ירידות השערים בבורסות ניו יורק אמש . הסנטימנט השלילי החל עם הדיווחים בתקשורת כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מעוניין להטיל מכסים גם על יבוא בהיקף של 60 מיליארד דולר מסין, ושם לו למטרה במיוחד את מגזרי הטכנולוגיה והתקשורת.

 

אתמול, הבורסה ננעלה בירידות קלות כאשר המדדים ת"א 35 ות"א 125 ירדו ב-0.2%. התוצאות הפושרות במגזר הקפה, והמשך החולשה בסברה העיבו על דוחות שטראוס שמנייתה ירדה ב-3.9%. דלק אנרגיה בלטה לחיוב עם זינוק של 13% לאחר הצעת הרכש של יצחק תשובה, אירונאוטיקס טיפסה ב-5.8% ללא כל דיווח מהותי.

 

היום צפוי להתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש פברואר. "הצפי שלנו שהמדד ינוע בטווח שבין ירידה של עשירית לשיישאר ללא שינוי", מעריכים כלכלני הראל.

 

"הגורמים שמעלים את המדד הם: עליית מחירי הדלקים, לצד פיחות השקל, עליה במחירי המזון ועליה בשכירות. מנגד, צפויה ירידה במחירי החשמל וירידה נוספת במחירי הביגוד. המדדים הבאים מרץ אפריל ומאי צפויים להיות גבוהים ולרכז את רוב האינפלציה החיובית השנה", אמרו.

 

בורסה, צילום: אוראל כהן בורסה | צילום: אוראל כהן בורסה, צילום: אוראל כהן

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות