אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המטבעות הווירטואליים מחקו 60 מיליארד דולר תוך 24 שעות צילום: רויטרס

המטבעות הווירטואליים מחקו 60 מיליארד דולר תוך 24 שעות

המטבע הווירטואלי המוביל ביטקוין ירד לשפל של יותר מחודש; ענקית הטכנולוגיה גוגל תחסום פרסומים הקשורים למטבעות וירטואליים ומצטרפת בכך לפייסבוק שקיבלה החלטה זהה לפני חודש וחצי

15.03.2018, 12:11 | שיר רייטר

המטבעות הווירטואליים המובילים איבדו 60 מיליארד דולר תוך יממה, אחרי שגוגל הודיעה על הגבלת הפרסום בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים. הביטקוין צונח ביותר מ-7% ל-8,293.57 דולר, אחרי שאתמול (ד') ירד לשווי של 7,700 - שפל של יותר מחודש.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול עידכנה ענקית הטכנולוגיה את המדיניות שלה בנוגע לפרסום מטבעות וירטואליים והנפקות מטבע קריפטוגרפי (ICO) והודיעה שלא תאפשר פרסומים בנושא החל מחודש יוני. החברה אסרה על פרסום מוצרים ושירותים שכאלה בהיותם בלתי מוסדרים רגולטורית וכר פורה להונאות. מוקדם יותר השבוע פורסם כי יפן מתכוונת לדרוש ממשתתפי פסגת ה-G20 להגביר את הרגולציה בנושא המטבעות הווירטואליים ולוודא שאינם משמשים להלבנת הון.

ביטקוין, צילום: גטי אימג ביטקוין | צילום: גטי אימג'ס ביטקוין, צילום: גטי אימג

גוגל, ספקית המודעות המובילה בעולם מצטרפת בהחלטתה לספקית המודעות השנייה בגודלה בעולם - פייסבוק. מפעילת הרשת החברתית הודיעה לפני חודש וחצי כי לא תאפשר פרסום מודעות המקדמות מטבעות דיגיטליים או מוצרים פיננסיים הקשורים אליהם. "יצרנו מדיניות חדשה אשר אוסרת על פרסום מודעות למוצרים ושירותים פיננסיים אשר עושות שימוש בשיטות קידום מכירות מטעות, בהם אופציות בינאריות, הנפקות ICO ומטבעות דיגיטליים", אמר רוב לתרן, מנהל תחום מוצר בפייסבוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות