אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלילה: תקציב 2019 צפוי להיות מאושר בכנסת; כחלון: "שמח שבליל הסדר עדיין אהיה שר אוצר" צילום: יוד צילומים, יהודה בן יתח

הלילה: תקציב 2019 צפוי להיות מאושר בכנסת; כחלון: "שמח שבליל הסדר עדיין אהיה שר אוצר"

במליאת הכנסת מתכוננים ללילה שימורים שבסופו צפוי אישור התקציב. בדרך צפויים חברי הכנסת להצביע על כ-350 הסתייגויות

14.03.2018, 23:25 | שחר אילן

החלו ההצבעות על תקציב 2019 שצפוי לעבור הלילה לאחר יותר מיממה של דיונים. עד אישור התקציב צפויה הכנסת להצביע על כ-350 הסתייגויות. לאחר האישור צפויה הכנסת לצאת לפגרת הפסח. העברת התקציב צפויה לאחר שנמצא פתרון זמני למשבר חוק הגיוס, אבל המשבר צפוי להתחדש במושב הקיץ לאחר הפגרה.

קראו עוד בכלכליסט

שר האוצר משה כחלון אמר הערב: "לפני שבוע אמרתי שאם התקציב לא יעבור עד ליל הסדר, אני אתפטר. אני שמח שבליל הסדר אהיה בתפקיד". כחלון הודה שאישור התקציב המוקדם נועד לשמר את יציבות הממשלה. על המשבר הממשלתי אמר: "חצינו חורשה גדולה של אקליפטוסים", כשהוא מתכוון לכל העצים שחברי הקואליציה טיפסו עליהם.  

שר האוצר משה כחלון, צילום: יואב דודקביץ שר האוצר משה כחלון | צילום: יואב דודקביץ שר האוצר משה כחלון, צילום: יואב דודקביץ

עוד אמר כחלון כי הצלחת הכלכלה הישראלית מוכיחה ש"מדיניות של כלכלה חופשית עם רגישות חברתית מניבה תוצאות". יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהדות התורה אמר כי "זהו תקציב של העלאות ללא גזרות".

היקף התקציב לשנת 2019 יעמוד על 397.4 מיליארד שקל בלי החזר החוב ועל 479.6 מיליארד שקל כולל החזר החוב. התקציב גדל ב-4.3% לעומת תקציב 2018 וב-24.9% ביחס לתקציב 2015. בשנת 2019 יעמוד הגירעון על 2.9% מהתוצר.

ההוצאה המותנית בהכנסה תעמוד על 41.05 מיליארד שקל וסך ההרשאה להתחייב לשנים הבאות יעמוד ב-2019 על 134.7 מיליארד שקל. הצמיחה החזויה ל- 2019 תעמוד על 3.1%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
זוועה
מנציח את העוני את הכסף הזה תתן ישר לעניים לחשבון הבנק שלהם שהם קשישים. נכים. משפחות מרובות ילדים. חד הוריות. גרושים. גרושות. אלמנים. אלמנות. לא חסר למי לתת את הכסף אבל גפני הגזען לא ירצה שכל אזרחיי ישראל העניים יקבלו. דואג לאנטרסים של עצמו. וכחלון חוגג עם הכסף לבטחון. חינוך. רווחה זוועה שחוטפות סוציאליות חוטפות ילדים ותינוקות להורים ביולוגיים עניים. בריאות שהתרופות של חוליי סרטן חלקם לא נמצאים בסל התרופות. אנשים בבתיי חולים יכולים לחכות חודשים לתור שלהם עד שחצי מהם מתים בתוך בתיי החולים
ו  |  15.03.18
2.
לא מדובר בבשורות! אלא שוד כספי ציבור לחמולות לפשע מטעם שלטון נפשע ומרושע,
ובאמתלה ליציבות המשק...? ובנוסף וחשוד מאוד - מדוע אצה דרכם של אוצר אבוד המוחזק אצל משפחות פשע, להעביר תקציב 6 חודשים לפני הזמן? וסמוך לביקורת נוקבת של המבקר על העלמת כספי ציבור בסך של 10 מיליארד ש"ח, האם בכך מתבטלת ביקורתו של המבקר? ולא תהיה אכיפה על הממצאים? - ועדיין לא קיבלנו תשובה היכן עודפי גבייה משנת 2016, 2017...
Olga Lr  |  15.03.18