אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טויס אר אס לעובדים: נסגור את כל 700 החנויות בארה"ב צילום: אי פי איי

טויס אר אס לעובדים: נסגור את כל 700 החנויות בארה"ב

חנויות החברה יישארו פתוחות במשך זמן מה, בו תיערך בהן מכירת חיסול של המלאי שנותר. עם זאת, קיים סיכוי שכ-200 מהחנויות המצליחות ימשיכו לפעול במסגרת ניסיון של החברה למכור את עסקיה בקנדה

15.03.2018, 09:12 | שירות כלכליסט

החברה פושטת הרגל הודיעה לעובדיה ביום רביעי שהיא קרוב לוודאי תסגור את 700 חנויותיה שעדיין פועלות בארה"ב. הידיעה מגיעה מספר ימים לאחר שדווח בבלומברג על כך שענקית המכירות לשעבר לא הצליחה למצוא קונה, או להבנות מחדש את החוב שלה, ושהיא מתכוננת לסגירת עסקיה בארה"ב.

חנויות החברה יישארו פתוחות במשך זמן מה, בו תיערך בהן מכירת חיסול של המלאי שנותר, שתחל בעוד כמה שבועות. עם זאת, קיים סיכוי שכ-200 חנויות ימשיכו לפעול, במסגרת ניסיון של החברה למכור את עסקיה בקנדה, אשר מצבם טוב יותר, ביחד עם אותן 200 חנויות - מהמצליחות יותר שלה בארה"ב. אם הדבר אכן יתרחש, היישות העסקית החדשה תנוהל מקנדה.

קראו עוד בכלכליסט

טויס אר אס, צילום: ויקיפדיה טויס אר אס | צילום: ויקיפדיה טויס אר אס, צילום: ויקיפדיה

טויס אר אס הגישה בקשה להגנת פשיטת רגל בספטמבר, בעקבות אובדן נתח שוק וחובות מאמירים, בניסיון להתחיל לפעול מחדש עם מעט יותר חנויות וחוב קטן יותר, על מנת לנסות ולהתחרות ביריבים כמו וול-מארט, טארגט, ואמזון. אך ביצועי החברה היו חלשים במהלך עונת החגים, עם ירידה של 7% במכירות בארה"ב, מה שהטיל ספקות חדשים לגבי יכולתה להמשיך לפעול בצורה רווחית.

מנכ"ל טויז אר אס, דייויד ברנדון, הוא שהודיע על הסגירה הצפויה לעובדי החברה, והאשים את מוכרי החברה בכישלון לעשות די כדי לעזור לה להתאושש.

בנוסף, ספקי המוצרים של החברה עצרו את משלוחיהם לפני עונת החגים העמוסה עקב החשש שהחברה לא תוכל לשלם להם.

"תמיד האמנתי שהמותג הזה צריך להמשיך ולפעול בארה"ב", אמר ברנדון בהודעה לעובדים. הוא הוסיף ואמר ש"כולנו נמשיך להצטער על מה שמתרחש כעת." ובהינתן העובדה שטויז אר אס חולשת על 15% ממכירות תעשיית הצעצועים בארה"ב, הוא כנראה צודק. יצרני צעצועים כמו מאטל (Mattel), הסברו (Hasbro), ואחרים, עומדים לחוש היטב את אובדן המכירות, וכן את הסתמכותם הגוברת על רשתות קמעונאות שהולכות ונחלשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות