אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוסי אלוביץ' רוצה 61% מתיק המניות שירש עם אחיו, המשטרה מסכימה לשחרר רק חצי צילום: יובל חן

יוסי אלוביץ' רוצה 61% מתיק המניות שירש עם אחיו, המשטרה מסכימה לשחרר רק חצי

תיק המניות של בעלי השליטה בבזק שמתנהל בבית ההשקעות IBI הוקפא עם פתיחת החקירה נגד שאול אלוביץ' בחשד למתן שוחד לראש הממשלה, בנימין נתניהו. אחיו יוסי, שאינו חשוד בפרשה, ביקש מבית המשפט להורות למשטרה לשחרר את חלקו בחשבון, והצדדים חלוקים בשאלה מה החלק שישוחרר

15.03.2018, 14:07 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

המשטרה מסכימה לשחרר רק מחצית מתיק ני"ע המשותף של בעלי השליטה בבזק, האחים שאול ויוסי אלוביץ', שמתנהל בבית ההשקעות IBI והוקפא עם פתיחת החקירה בפרשת 4000. כך עולה מתגובת היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) שהוגשה היום (ה') לבית משפט השלום בת"א. על פי התגובה, החלק שישוחרר הוא חלקו של יוסי שאינו חשוד בפרשה. שווי תיק המניות לא ידוע.

קראו עוד בכלכליסט

במשטרה דוחים תחשיב כספי שהגיש יוסי אלוביץ' ובו טענה שחלקו בתיק ני"ע גדול מ-50%. "המעמד הקובע לחלוקת הרכוש", כתב עו"ד רס"מ איתן קרמר מהיאל"כ לבית המשפט, "הוא יום ההקפאה של החשבון (22.2.18), שכל אחד מהשותפים בחשבון זכאי למחציתו".

בקשתו של יוסי אלוביץ' לבטל את ההקפאה על חלקו בתיק המניות, הוגשה במקביל לבקשת אחיו ואישתו איריס, החשודים במתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשחרר נכסים בשווי עשרות מיליון שקלים שהמשטרה הקפיאה להם.

יוסי אלוביץ יוסי אלוביץ' | צילום: יובל חן יוסי אלוביץ

האח יוסי ביקש שחלקו בחשבון יעברו לחשבון נפרד שייפתח על ידו לשם כך. בבקשה, שהוגשה באמצעות עוה"ד איתן מעוז ודניאל עינב, נטען שחשבון ני"ע המשותף שנתפס הוא חשבון שעבר לאחים בירושה מהאם, נוהל בעבר בדיסקונט ועבר לבית השקעות IBI.

במהלך השנים מכרו האחים ניירות ערך מתוך התיק, ומשכו סכומים מסוימים מהחשבון. לאורך מרבית התקופה, נטען, הם שמרו על איזון בסך המשיכות ונשמר ביניהם יחס של 50% בחלוקת הזכויות בתיק.

"עם זאת", נכתב בבקשה, "במהלך השנה האחרונה משך שאול אלוביץ' בהסכמת אחיו סכומים גבוהים יותר מהסכומים אותם משך יוסי אלוביץ' – ולפיכך זכויותיו בפועל עומדות על שיעור של כ-61% מסך ההחזקות הכולל". כאמור המשטרה דוחה את הטענה, ומסכימה בשלב זה לשחרר לחזקתו של יוסי אלוביץ' רק מחצית מתיק המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
יש גבול, חילוט רכוש נעשה ברגל גסה
אם למשטרה אין תיק על האח, שתיזהר מלפגוע בו וברכושו, מה גם שהמשטרה לא הראתה ניסיונות של הברחת נכסים, במסגרת חשיפת השחיתויות של נתניהו נפגעים רבים, רשימת הנזקים שנתניהו הביא עלינו ארוכה וכבדה, הנזק הראשון והגדול מכולם הוא "הפרד ומשול" הסית את חלקי העם אחד בשני, לכותבי ההיסטוריה נא ציינו זאת ליד המונח נתניהו בנימין, (בנו של היסטוריון)
שמשון 1948  |  16.03.18
לכל התגובות