אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"דובר הערבית שעשוי להיות ראש ממשלת ישראל" צילום: דור מנואל

"דובר הערבית שעשוי להיות ראש ממשלת ישראל"

בראיון מפרגן במיוחד בבלומברג מתואר שר האוצר משה כחלון כאחד מיורשיו האפשריים של נתניהו. כחלון: "להיות ראש ממשלה זה קשה ומצריך הרבה מאוד אחריות - אבל אני רואה את עצמי ככשיר לכל תפקיד"

16.03.2018, 17:45 | שירות כלכליסט

"דובר הערבית שעשוי להיות ראש ממשלת ישראל" - כך מתואר, בראיון מפרגן במיוחד בבלומברג, שר האוצר משה כחלון. 

קראו עוד בכלכליסט

לאחר תיאור צבעוני של ביקור שערך כחלון במגדל העמק, שם כינה אותו ראש העיר בטעות "ראש הממשלה", מתואר שר האוצר כיורשו האפשרי של נתניהו, על רקע עתידו הלוט בערפל של האחרון, נוכח החקירות שבהן הוא נתון. 

שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו. מתואר כאחד המועמדים לרשת אותו, צילום: אלכס קולומויסקי שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו. מתואר כאחד המועמדים לרשת אותו | צילום: אלכס קולומויסקי שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו. מתואר כאחד המועמדים לרשת אותו, צילום: אלכס קולומויסקי

"אני לא חולם, אני ריאליסט", אומר כחלון בראיון לבלומברג. "להיות ראש ממשלה זה קשה ומצריך הרבה מאוד אחריות - אבל אני רואה את עצמי ככשיר לכל תפקיד".

בראיון מציין המחבר גוון אקרמן כי "החלק הקשה ביותר בלהנהיג את ישראל הוא, כמובן, להתמודד מול הפלסטינים, ובכך יש לכחלון שגדל בבית דובר עברית וערבית - יתרון".

לדבריו, בפגישה שקיים כחלון בשנה שעברה עם ראש הממשלה הפלסטיני רמי המדאללה אחד מעוזריו התרה בו "להיזהר" משר האוצר הישראלי. בנקודה זו כחלון הסתובב, חייך ו"רמז לו בעדינות בערבית שלמד בבית כי על העוזר להתנהג בצורה מכבדת יותר... החדר התמלא בצחוק, וכעת כחלון מתקבל בנשיקות כאשר הוא מבקר בגדה המערבית".

בראיון מתוארת דרכו הפוליטית של כחלון, והישגיו כשר התקשורת וכשר האוצר: "הצמיחה עולה, שיעור האבטלה יורד, וההכנסות עולות - במיוחד בקרב החלשים". עם זאת, מציין מחבר המאמר כי "הניסיון להפחית את מחירי הדיור היה פחות מוצלח מרפורמת הסלולר של כחלון. תוכנית מחיר למשתכן עזרה לייצב את מחירי הדיור, אבל הם עדיין גבוהים מאז כניסתו של כחלון ללשכת שר האוצר".

"סיסמת הבחירות שלו היתה שיוריד את מחירי הדירות - אבל בכך הוא נכשל לגמרי", אמר לבלומברג הכלכלן פרופ' עומר מואב מאוניברסיטת וורוויק באנגליה.

"הייתי אחד המנהיגים הכי פופולריים בליכוד ולהישאר באזור הנוחות שלי", אמר כחלון לבלומברג. "היתה לי בחירה: להישאר ולמכור את הערכים שלי או להמר ולשמור עליהם. בחרתי באפשרות האחרונה כשהקמתי את כולנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות