אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה מרוויחים העובדים של באפט צילום: גטי אימג'ס

כמה מרוויחים העובדים של באפט

ברקשייר הת'אוויי מפרסמת את השכר החציוני של עובדיה ואת היחס בינו לבין שכרו של המייסד, שעומד כבר 25 שנה על 100 אלף דולר בשנה

17.03.2018, 14:56 | שירות כלכליסט

ברקשייר הת'אוויי מדווחת שהעובד החציוני שלה הרוויח בשנה החולפת מעט מעל מחצית משכורת ה-100 אלף דולר שהרוויח וורן באפט על ניהול הקונגלומרט שהפך אותו לאיש השלישי הכי עשיר בעולם, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס היום (שבת).

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הגשת מסמכים שגרתית, ברקשייר ציינה שמשכורתו של באפט, שלא השתנתה למעלה מ-25 שנה, היא בערך פי 1.87 מהשכר החציוני שעומד על 53,510 דולר, בהתבסס על דגימה של בערך שני שלישים מ-377 אלף עובדי ברקשייר המועסקים בכ-90 עסקים כמו חברת הביטוח Geico, חברת מסילות הברזל BNSF, וחברת הגלידות Dairy Queen.

היחס של 1.87:1 עומד בניגוד ליחסים תלת-ספרתיים של משכורותיהם של כמה ממנהלי החברות הגדולות בארה"ב. אך הונם של כמעט כל אלה האחרונים, וכן של עובדי ברקשייר, קטנים בהרבה מזה של באפט, שהונו שמוערך ב-88.8 מיליארד דולר נטו עומד רק בסדרי הגודל של זה של מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, ושל מייסד מיקרוסופט ביל גייטס.

וורן באפט. רק בזוס וגייטס עשירים ממנו, צילום: רויטרס וורן באפט. רק בזוס וגייטס עשירים ממנו | צילום: רויטרס וורן באפט. רק בזוס וגייטס עשירים ממנו, צילום: רויטרס

ברקשייר עובדת בשיתוף עם אמזון וג'יי.פי מורגן צ'ייס כדי לפתח חברה שתפחית עלויות של שירותים רפואיים. גייטס הוא דירקטור בברקשייר וחבר ותיק של באפט.

על פי המסמכים שהוגשו ביום שישי, ברקשייר השקיעה ב-2017 בבאפט גם 375 אלף דולר בשירותי בית וביטחון אישי, בעוד באפט בן ה-87, החזיר לקופת החברה 50 אלף דולר של הוצאות פרטיות.

סגן נשיא ברקשייר, צ'רלי מנגר בן ה-94, קיבל את משכורתו הרגילה של 100 אלף דולר ב-2017, בעוד שמשכורתו של סמנכ"ל הכספים של החברה מארק המבורג עלתה ב-46% ל-2.29 מיליון דולר.

במסגרת המסמכים שהוגשו לא נחשף השכר של גרג אייבל ואג'יט ג'יין, סגני הנשיא שמונו לאחרונה לנהל את הפעילות הלא ביטוחית והביטוחית של ברקשייר, בהתאמה, אבל אלה ממשיכים להיקבע על ידי באפט עצמו.

ברקשייר המליצה גם לדחות את הצעותיהן של שתי בעלות מניות של החברה, מרסיה סייג', שרוצה שברקשייר תפרסם דו"ח על פליטות המתאן שלה, ופרידה קאת'קארט, שרוצה שברקשייר תעודד יותר עסקים לפרסם דוחות קיימות שלהם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות