אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורנשטיין בדיון על ההסדר באפריקה: "לא השתכנעתי שצריך לתת פטור מתביעות ללבייב" צילום: יניב רחימי

אורנשטיין בדיון על ההסדר באפריקה: "לא השתכנעתי שצריך לתת פטור מתביעות ללבייב"

במהלך הדיון ביקשו עורכי הדין של אפריקה ושל מוטי בן משה לדחות את דרישת רשות המסים לתשלום חוב של 245.5 מיליון שקל - השופט אורנשטיין הציע שהסכום יופקד בנאמנות עד לבירור דרישות הרשות

18.03.2018, 12:07 | יניב רחימי

הסדר החוב של אפריקה הגיע הבוקר (א') לפתחו של השופט איתן אורנשטיין בבית המשפט המחוזי בת"א, לצורך דיון באישור ההסדר - לאחר שקיבל את אישור מחזיקי אגרות החוב של החברה. בעל השליטה המיועד מוטי בן משה הגיע לדיון בבית המשפט.

הנושא המרכזי בדיון שמתקיים בשעות אלו בבית המשפט עוסק בדרישות רשות המסים לתשלום חוב נטען של אפריקה בסכום של 245.5 מיליון שקל.

לקראת הדיון בבית המשפט , צילום: יניב רחימי לקראת הדיון בבית המשפט | צילום: יניב רחימי לקראת הדיון בבית המשפט , צילום: יניב רחימי

עורכי הדין של חברת אפריקה, של מחזיקי האג"ח ושל המשקיע מוטי בן משה שעתיד לרכוש את החברה, מבקשים מבית המשפט לדחות על הסף את דרישת רשות המסים.

לטענתם, דרישת רשות המסים מנוגדת לפרה רולינג שנחתם בשנת 2010 במסגרת הסדר החוב הראשון של אפריקה ולשומת מס שנתנה בשנת 2016.

לשאלת השופט אורנשטיין מה תהיה המשמעות של קבלת טענות רשות המסים, השיב עו"ד גיורא ארדינסט המייצג את בן משה "אם כך, אין הסדר". לדבריו, המומחה הכלכלי קבע שההון של אפריקה ביום שאחרי ההסדר הוא 70 מיליון שקל, כך שאם יוכר החוב הנטען למס הכנסה, אזי ההון העצמי יהיה שלילי.

בתום דיון ממושך שערך כשעה וחצי המליץ השופט אורנשטיין לצדדים להסכים שיופקד בנאמנות סכום של 120 מיליון שקל מתוך התמורה לנושים בהסדר. סכום זה יועבר לרשות המסים אם טענותיה יתבררו כמצודקות, והיא תהיה רשאית לדרוש מהחברה סכומים נוספים אם יתברר שהחוב גבוה הסכום שיופקד בנאמנות.

השופט אורנשטיין הקשה במהלך הדיון על עורכי דין של מחזיקי האג"ח מכיוון שהם הסכימו למתן פטור מתביעות ללב לבייב במסגרת ההסכמות על ההסדר. "לא השתכנעתי שצריך לתת פטור ללב לבייב", אמר אורנשטיין.  

לבייב ובן משה , צילום: אוראל כהן לבייב ובן משה | צילום: אוראל כהן לבייב ובן משה , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות