אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת מספנות ישראל: הוארך ב-4 ימים מעצרו של אחד החשודים צילום: shutterstock

פרשת מספנות ישראל: הוארך ב-4 ימים מעצרו של אחד החשודים

הבוקר עיכבה המשטרה ורשות המסים 3 חשודים לחקירה בחשד כי העבירו תשלומי שוחד לנציגי ממשל בניגריה, בד בבד עם ביצוע עבירות נוספות

18.03.2018, 19:21 | זוהר שחר לוי

בית משפט השלום בראשל"צ האריך ב-4 ימים את מעצרו של אחד החשודים המרכזיים בפרשה שפורסמה הבוקר, שחשוד כי תיווך בעסקאות בין מספנות ישראל לבין נציגי הממשל בניגריה ושימש כאיש קשר בין הצדדים.

השופט עמית מיכליס דחה את בקשתו לאסור את פרסום שמו אך נתן עיכוב ביצוע להחלטה זו על מנת שיוכל לערער עליה לבית המשפט המחוזי.

מספנות ישראל , צילום: אלבטרוס צילום אווירי מספנות ישראל | צילום: אלבטרוס צילום אווירי מספנות ישראל , צילום: אלבטרוס צילום אווירי

המשטרה ביקשה שהחשוד יפקיד לפחות חצי מיליון שקל שכן מדובר באיש בעל אמצעים, שמתגורר בוילת פאר, חי רמת חיים גבוהה, טס לחו"ל על בסיס שבועי, החזיק מטוס פרטי ובעל נכסים.

לעומת זאת, סנגורו, עו"ד שחר מנדלמן, ציין כי מצבו הכלכלי של החשוד הוא לא כשהיה לפני כמה שנים וכי מדובר במי ש"איבד את כל מה שהיה לו" ונמצא "במצב כלכלי מאוד קשה". "הוא איבד את כל הונו", אמר בבית המשפט, "הסתבך כלכלית, קיבל החלטות עסקיות שגויות". בנוסף, כך התברר בדיון, המשטרה תפסה במסגרת החקירה את כל כרטיסי האשראי של רעייתו, ואת חשבונות הבנק שלו ושלה.

השופט כאמור דחה את הבקשה לאיסור הפרסום, אך הוציא עיכוב ביצוע להחלטה למשך 48 שעות כדי שיוכל לערער על כך.

על החשדות בעניינו, אמר השופט מיכלס: "חומר החקירה שהוצג לעיוני מבסס חשד סביר בעוצמה לא מבוטלת נגד החשד". לאחר סיום ימי המעצר, ישוחרר החשוד למעצר בית בביתו, הערבויות הכספיות ייקבעו בהחלטה נפרדת.

 

הבוקר עיכבה המשטרה ורשות המסים 3 חשודים לחקירה באזהרה בחשד לביצוע עבירות של מתן שוחד לעובד ציבור זר, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, עבירות על חוק הפיקוח לייצוא בטחוני ועבירות מס.

לפי המשטרה, מדובר בפרשה בינלאומית שעניינה מתן שוחד על ידי חברה העוסקת ביצוא בטחוני במסגרתה הועברו על פי החשד תשלומי שוחד לנציגי ממשל זרים, בד בבד עם ביצוע עבירות נוספות.

על פי החשד, תשלומי השוחד יועדו לאפשר ביצועם של עסקאות ביטחוניות בהיקף של עשרות מיליוני דולרים.

החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, בשיתוף עם יחידת יהלום ברשות המיסים וגורמי אכיפה בינלאומיים, ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

מהמשטרה נמסר כי "תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות