אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד לעבודה אסר על רשת יוחננוף לפגוע בהתארגנות העובדים צילום: עמית שעל

ביה"ד לעבודה אסר על רשת יוחננוף לפגוע בהתארגנות העובדים

החלטה זו מתייחסת לבקשה שהגישה הסתדרות העובדים הלאומית, לצו מניעה המורה למנהלי הרשת לחדול לאלתר להסיע עובדים לצורך החתמות על טופסי ביטול חברות או תצהירי ביטול חברות בארגון, וכן צו מניעה זמני המורה ליוחננוף להימנע מנקיטת כל פעולה בה שיש להשפיע או לפגוע בהליך התארגנותם של עובדיה תחת הארגון

18.03.2018, 20:01 | נורית קדוש

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, אסר בצו על רשת יוחננוף לפנות לעובדיה בקשר להתארגנות עובדים לטובת השגת הסכם קיבוצי ואסר עליה להסיע את עובדיה לצורך החתמתם על תצהירים בהם הם מבקשים לבטל החברות בהתארגנות העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

איתן יוחננוף, צילום: עמית שעל איתן יוחננוף | צילום: עמית שעל איתן יוחננוף, צילום: עמית שעל

החלטה זו מתייחסת לבקשה שהגישה הסתדרות העובדים הלאומית, במסגרתה התבקשו לצו מניעה המורה ליוחננוף לחדול לאלתר להסיע עובדים לצורך החתמות על טופסי ביטול חברות או תצהירי ביטול חברות בארגון, צו מניעה זמני המורה ליוחננוף להימנע מנקיטת כל פעולה בה שיש להשפיע או לפגוע בהליך התארגנותם של עובדיה תחת הארגון, צו מניעה המורה ליוחננוף לחדול מלפנות לעובדיה במישרין או בעקיפין, להפריע או להתערב או/ו להשפיע על ההתארגנות הראשונית ביוחננוף וכן צו המורה לרשת לחדול לאלתר מכל מעקב או התחקות אחר נציגי הסתדרות הלאומית או/ו חברי ועד העובדים.

ברקע הדברים, נסיון התארגנות של עובדי רשת יוחננוף, שנתקל לטענת העובדים בהתנגדות מצד הנהלת החברה. בעקבות כך, התקיים בחודש שעבר דיון בבקשה.

לאחר שהנסיון להביא את הצדדים לידי הסכמות לא צלח, הצדדים סיכמו בכתב את טיעוניהם ובתום שמיעת העדויות, הצדדים הגיעו להסכמה אשר קיבלה תוקף של החלטה, במסגרתה התקבלה הבקשה בחלקה.

במסגרת ההתארגנות, מבקשים 2,000 עובדי הרשת המונה 20 סניפים, לשפר את תנאי ההעסקה שלהם. על רקע סירובה של ההנהלה להיעתר לבקשה זאת, הכריזו העובדים בחודש יולי האחרון על סכסוך עבודה והעניין הגיע לבית הדין לעבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות