אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשתות בתי הקולנוע הגדולות בעולם יפתחו עשרות אולמות בסעודיה צילום: איי אף פי

רשתות בתי הקולנוע הגדולות בעולם יפתחו עשרות אולמות בסעודיה

המדובר ברשתות AMC, Vue ו-iPic; מהלכי ההתרחבות מתבצעים בתגובה להודעת סעודיה בדצמבר 2017, כי תתיר פתיחה של בתי קולנוע בממלכה אחרי 35 שנות איסור

18.03.2018, 21:55 | שירות כלכליסט

שלוש ממפעילות בתי הקולנוע הגדולות בעולם - רשת AMC אנטרטיינמנט, Vue אנטרטיינמנט ו־iPic אנטרטיינמנט - ייכנסו בקרוב לסעודיה. על כך דיווח "הוול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

מהלכי ההתרחבות מתבצעים בתגובה להודעת סעודיה בדצמבר 2017, כי תתיר פתיחה של בתי קולנוע בממלכה אחרי 35 שנות איסור.

Vue אנטרטיינמנט, הרשת השלישית בגודלה בבריטניה מבחינת מספר אולמות, תקים 30 בתי קולנוע בסעודיה בתוך שלוש שנים. זאת, בשיתוף פעולה עם חברת בידור ותיירות מקומית - כך על פי דיווח של CNN בחודש שעבר.

קולנוע בסעודיה, צילום: איי אף פי קולנוע בסעודיה | צילום: איי אף פי קולנוע בסעודיה, צילום: איי אף פי

שיתוף פעולה נוסף יהיה בין רשת בתי הקולנוע היוקרתיים iPic מארה"ב לבין חברת השקעות סעודית. "אנחנו מזהים פוטנציאל לפתיחה של 25־30 אתרים בסעודיה, בחמש השנים הקרובות", אמר מנכ"ל iPic חאמיד האשמי. במקביל, רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם, AMC אנטרטיינמנט האמריקאית, חתמה לפני שלושה חודשים על מסמך הבנות עם הרשויות הסעודיות לפתיחת בתי קולנוע במדינה. "זו הזדמנות אדירה לחבר את AMC עם יותר מ־30 מיליון אזרחי סעודיה. ידוע לנו כי רבים מהם מעריצי סרטים, בהתבסס על ביקוריהם הרבים בבתי קולנוע במדינות שכנות", כך על פי אדם ארון, נשיא ומנכ"ל AMC.

משרד התרבות והמידע הסעודי מסר כי עד 2030 ייפתחו בממלכה 300 בתי קולנוע עם 2,000 אולמות הקרנה. על פי תחזיות, בפרק הזמן הזה תוסיף תעשיית הקולנוע 24 מיליארד דולר לתמ"ג ותייצר 30 אלף משרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות