אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: אספן רכבי אספנות העביר נתונים שגויים על תיקונים שביצע בפורשה בגרמניה

חשד: אספן רכבי אספנות העביר נתונים שגויים על תיקונים שביצע בפורשה בגרמניה

רשות המסים חושדת כי שמחה גיל ברוך שינה חשבונות של תיקונים שבוצעו במפעל בגרמניה כדי להתאים אותם להצהרה המקורית

19.03.2018, 09:40 | עמרי מילמן

רשות המסים חושדת כי שמחה גיל ברוך, אספן רכבי אספנות העביר נתונים שגויים עבור תיקונים שביצע במפעל פורשה בגרמניה. הפרשה החלה במאי 2017 אז הגיש ברוך הצהרת יבוא, לפיה הוא ייצא את רכבו לגרמניה והחזיר אותו ארצה לאחר שבוצעו בו מספר תיקונים בעלות של 4,350 יורו. אולם, בבדיקה שהמכס עשה לרכב עם חזרתו עלה כי בפועל עלות התיקונים הייתה גבוהה בהרבה. על פי החוק יש לשלם מס קנייה של 50% על חלקי חילוף ומע"מ בגובה של 17%. לפי נציגי המכס, הפער בתשלום המס שהיה אמור לשלם בעל הרכב לפי ההצהרה שלו לתשלום בפועל עמד על 30 אלף יורו.

במהלך החקירה ברוך הודה כי אכן התיקונים היו נרחבים יותר. הוא העביר לרשות המסים תיעוד העברה בנקאית בסך 15 אלף יורו והצהיר כי שילם עוד 10 אלף יורו במזומן לספק. עוד טען כי לא נעשה כל שיפור במנוע, אולם ברשות המסים לא השתכנעו וביקשו לבצע בדיקה לרכב, שהתעכבה במשך מספר חודשים, לטענת נציגי הרשות מאחר והחשוד עצמו ניסה להתחמק ממנה, בזמן שהרכב נשאר בנמל, כאשר במקביל התקיימו דיונים בבית המשפט בבקשה לשחרר את הרכב.

פורשה (ארכיון) פורשה (ארכיון) פורשה (ארכיון)

אלא שלאחר בדיקות שנעשו ברכב יחד עם משרד התחבורה עלה כי הפורשה הציגה הספק מנוע של שליש מנתוני היצרן, נתוני זיהום אוויר של מאות אחוזי סטייה מהתקן המותר ונורות האזהרה של כלי הרכב הצביעו על תקלה. לאחר חקירה נוספת, עלה כי התיקונים ברכב עלו 45-50 אלף יורו וכי הוא שינה חשבונות כדי להתאים אותם להצהרה המקורית.

בסוף השבוע שעבר ביקשה יחידת היס"ם במכס חיפה מבית משפט השלום בחיפה להאריך בחמישה ימים את מעצרו של ברוך לאחר שנעצר ביום רביעי אולם השופט לא קיבל את בקשתם והורה על שחרורו בתנאים מגבילים בהם איסור לשוחח עם מעורבים בפרשה במשך 30 יום, הפקדת 30 אלף שקל במזומן, והתחייבות עצמית של 100 אלף שקל.

סרור אליהו עורך דינו של ברוך ממשרד סרור בן הרוש מסר כי "אנחנו לא הבנו לפני מדוע מתנהגים ככה ללקוח ולאזרח בכלל ומעצר שלכתחילה היה ברור שאין עילת מעצר ולמרות זאת היתה התעקשות ואכן כבוד בית המשפט אישר בצורה הברורה ביותר שמדובר במעצר שווא שלא היה מקום לעשותו ושיחרר את מרשי לאלתר היה ראוי שהרשות תשתמש בסמכות כדין ולא בשרירות לב והחלטת בית המשפט קובעת חד משמעית שלא היה מקום למעצר אבל כניראה שמכונית פורשה עדיין מושכת אש במסדרונות המכס"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
ל31 אתה בכלל לא יודע מה זה שווי שימוש אין קשר בכלל
שווי שימוש זה כאשר בעל חברה מכניס רכב להוצאות על החברה המדינה טוענת שהרכב לא משמש רק לעבודה אלא גם לשימוש פרטי כמו הגעה ונסיעות פרטיות אחרות לכן היא מוסיפה על השכר של המשתמש ברכב ו/או על העובד שקיבל את הרכב כהטבה, תשלום קבוע (תלוי בשווי הרכב ודירוגו ברישיון) על השכר ובעצם המשתמש ברכב משלם מס נוסף כאילו הרוויח עוד כסף לשכר. מס חצוף שרירותי לא פרופורציונאלי ולא הוגן.
יאיר 5656  |  20.03.18
לכל התגובות