אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר מטה ישראל ביתנו לשעבר הורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות שוחד והלבנת הון צילום: אוראל כהן

יו"ר מטה ישראל ביתנו לשעבר הורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות שוחד והלבנת הון

הבוקר הוגש כתב אישום מתוקן בעניינו של דאוד גודובסקי, שנאשם בשלל עבירות שוחד ומרמה, ביחד עם סגנית שר הפנים לשעבר, פאינה קירשנבאום ואחרים בפרשת "ישראל ביתנו". עונשו יינתן בהמשך

19.03.2018, 12:39 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר (ב') את יו"ר מטה ישראל ביתנו לשעבר, דאוד גודובסקי, זאת במסגרת הסדר טיעון בין סנגוריו לבין התביעה. גודובסקי, שנחשב לאחת הדמויות המרכזיות בפרשת "ישראל ביתנו", הורשע במספר עבירות שוחד והלבנת הון. עונשו יינתן בהמשך.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר (ב') הוגש הסדר הטיעון לצד כתב אישום מתוקן בעניינו של גודובסקי, שנאשם בשלל עבירות שוחד ומרמה, ביחד עם סגנית שר הפנים לשעבר, פאינה קירשנבאום ואחרים בפרשת "ישראל ביתנו", המוכרת גם כתיק 242.

דאוד גודובסקי, צילום: אוראל כהן דאוד גודובסקי | צילום: אוראל כהן דאוד גודובסקי, צילום: אוראל כהן

נציג הפרקליטות, דר' מאור אבן חן, הודיע על הגשת ההסדר וציין כי הוא רק לגבי ההרשעה ובין הצדדים אין הסכמה על העונש.

באי כוחו של גודובסקי, עוה"ד מאור ברדיצ'בסקי ולירן זילברמן, הוסיפו כי גודובסקי יודה בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום המתוקן, כש"הודאתו פועלת לחובתו ולא לחובת נאשמים אחרים".

השופט ירון לוי עבר עם גודובסקי על פרטי כתב האישום שבו הוא מודה, אף שזה התקשה לפרט את האישומים. "אני צריך להשתכנע", אמר השופט, "שהנאשם יודע במה הוא מודה, במיוחד כשזה מגיע לאחר כפירה כל כך מפורטת".

במסגרת ההסדר הודה גודובסקי בעבירות השוחד אך כמה מסעיפי האישום ירדו ויוגש כתב אישום מתוקן. בכתב האישום המתוקן יובהר עוד כי גודובסקי לא לקח כסף לכיסו. עוד במסגרת ההסכם, גודובסקי לא יעיד נגד סגנית שר הפנים לשעבר, הנאשמת ביחד איתו, פאינה קירשנבאום.

השופט ירון לוי קיבל את ההסדר והרשיע על בסיסו את גודובסקי. "אני מתיר לנאשם לחזור בו מכפירתו", אמר בדיון, "על יסוד הודאתו הוא מורשע בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום המתוקן: לקיחת שוחד, בקשת שוחד והלבנת הון".

יחד עם זאת, עונשו של גודובסקי לא נקבע במסגרת הסדר הטיעון והצדדים יטענו לעונשים כרצונם להכרעתו של בית המשפט. סנגוריו של גודובסקי ביקשו כי גזר הדין יינתן על ידי שופט וזאת בשל הטענה כי נחשף לכלל החומרים בפרשה זו, דבר שעשוי להשפיע עליו במתן העונש. השופט ציין כי אם ימסור החלטתו לעניין זה בימים הקרובים.

גודבסקי, שימש כיו"ר ישראל ביתנו והוא נעצר ונחשד כדמות מרכזית בפרשה עם תחילתה בדצמבר 2014. באוגוסט השנה הוא הועמד לדין ביחד עם קירשנבאום ומספר מעורבים נוספים. כתב האישום כולל בתוכו כמה וכמה פרשיות וכמה סעיפי אישום בשלל עבירות של שוחד ומרמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות