אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אורבוטק על האקזיט: "לחברה הרוכשת יש מחויבות גבוהה מאוד למדינת ישראל"

מנכ"ל אורבוטק על האקזיט: "לחברה הרוכשת יש מחויבות גבוהה מאוד למדינת ישראל"

המנכ"ל אשר לוי אמר בשיחה עם כלכליסט כי פעילות אורבוטק תישאר בארץ, גם תחת חברת השבבים האמריקאית, שרוכשת את אורבוטק ב-3.4 מיליארד דולר; לוי: "חברת מופת עם חזון חזק לישראל"

19.03.2018, 16:40 | חזי שטרנליכט

מנכ"ל אורבוטוק, אשר לוי, הגיב היום (ב') להודעה על עסקת הענק שבה נרכשת החברה שבניהולו על ידי קלה-טנקור תמורת 3.4 מיליארד דולר - פרמיה של 17% על מחיר השוק. "החברה הרוכשת היא חברת מופת מבחינתנו", אמר לוי ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

"כל הזמן כשבדקנו את עצמנו, מצאנו שיש מעט מאוד חברות שאנחנו רוצים להשוות את עצמנו אליהן. חברת קלה-טנקור היא בהחלט ברשימה הזאת." לדברי לוי העסקים של החברות משלימים אלה את אלה, ולא חופפים, כמו שנוצר בחלק ממקרי הרכישות.

מפעל אורבוטק ביבנה, צילום: טל שחר מפעל אורבוטק ביבנה | צילום: טל שחר מפעל אורבוטק ביבנה, צילום: טל שחר

"יצא שהחברה הרוכשת מאוד מתאימה לנו: הן מבחינת הפרקטיקות העסקיות שבהן היא פועלת, גם מבחינת הביצועים וגם מבחינת התרבות העסקית וה-DNA. גם שם כמו באורבוטק עובדים קשה בכדי להיות חלק מהחברה."

אקזיט ענק להייטק הישראלי: אורבוטק נמכרת ב-3.4 מיליארד דולר החברה האמריקאית קלה-טנקור תרכוש את החברה מיבנה, העוסקת בבדיקת תהליכי ייצור של שבבים, בפרמיה של 17% מעל מחיר השוק. בין בעלי המניות הבולטים באורבוטק: קובי ויהודית ריכטר, המחזיקים ב-5.4% ממניות החברה מיקי גרינפלד, 12 תגובותלכתבה המלאה

"אנחנו מבחינתם מהווים אפשרות מעולה לגיוון עסקי. בעיקר בתחומים שיאפשרו להם לנהוג בפוזיציה טובה יותר. בין אם מדובר למשל בתחומי המציאות הרבודה (AR) או המציאות הוירטואלית (VR). בין אם מדובר במוצרים לתעשיית הרכב או המסכים המתקדמים. כל אלה הם תחומים שאורבוטק ממוקדת בהם מאוד, והכל בתצורה מאוד אטרקטיבית עבורם. הם התחברו לזה".

לוי ציין כי בשנים האחרונות יישמה אורבוטק אסטרטגיה מאוד ממוקדת ועברה לתחומים חדשים ובהם תחום המוליכים למחצה (סמיקונדקטור) וה-FPD. ברכישה הזאת, לדבריו "קלה טנקור הכירה בחשיבות היכולות של אורבוטק. הם הסכימו שנשאר כעסק עצמאי תחת השם אורבטק עם מחויבות מאוד גבוהה למדינת ישראל".

אשר לוי מנכ"ל אורבוטק אשר לוי מנכ"ל אורבוטק אשר לוי מנכ"ל אורבוטק

לוי הוסיף כי מתוקף מחויבות זו, פעילות אורבוטק תמשיך ותישאר בארץ, גם תחת הבעלים החדשים. לדבריו לחברה הרוכשת ניסיון ארוך שנים בתחום. "זו חברה עם מוניטין בארץ של מעל ל-30 שנה, הם הקימו פעילות במגדל העמק ב-1986, ויש להם שם מעל 500 עובדים. הם עוסקים כאן בפיתוח, ייצור ותמיכה בלקוחות שלהם. כשהם הקימו את החברה כאן היה להם חזון חזק בעניין מדינת ישראל."

לוי מסכם ואומר כי ההנהלה מתכננת להישאר בתפקידה גם תחת הבעלים החדשים. "אורבוטק לכולנו היא יותר מעוד 'סתם חברה'- היא חלק ממי שאנחנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות