אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב תרחיב את שטח קניון G בכפ"ס ב־50% בשביל דקטלון צילום: דנה קופל

בלעדי לכלכליסט

גזית גלוב תרחיב את שטח קניון G בכפ"ס ב־50% בשביל דקטלון

ל"כלכליסט" נודע כי בעלי קניון G בכפר סבא רכשו שטח של 9.5 דונם לטובת הרחבת הקניון. תכנון ההרחבה יושפע מהדרישות של דקטלון

20.03.2018, 09:02 | אמיתי גזית

שטחו של קניון G כפר סבא של גזית גלוב והראל ביטוח צפוי לגדול ביותר מ־50%, כך עולה מתוכנית שמקדמים כיום בעלי הקניון. במקביל, מתקיים משא ומתן עם רשת הספורט דקטלון, שמבקשת לפתוח חנות בשרון בשטח של 3,500 מ"ר.

קראו עוד בכלכליסט

אם תתקיים, הרחבת הקניון תבוצע בשטח בן 9.5 דונם ממערב לקניון, שאותו רכשו הבעלים מהאגודה השיתופית מפעל המים ועליו ניתן לבנות עד 15 אלף מ”ר מסחר, וכן בשטח החניון העילי שקיים כיום עליו ניתן לבנות 10 אלף מ”ר מסחר. תוכניות ההרחבה של גזית תצא לדרך בכל מקרה, אך תושפע מהדרישות של דקטלון, בהתאם לתוצאות המשא ומתן עם רשת הספורט הצרפתית, במיקום שהיא תבחר לפתוח בו חנות ובדרישות התכנוניות החמורות שלה, התואמות לשיטת השיווק אותה היא מטמיעה בכל סניף.

הרשת, שנוסדה ב־1976 בעיר ליל שבצרפת, נחשבת לאחת מקמעונאיות הספורט הגדולות בעולם עם יותר מ־1,000 סניפים בכ־40 מדינות. הרשת מוכרת מותגי ספורט פרטיים במחירים נוחים. באוגוסט 2017 חנכה דקטלון את הסניף הראשון בישראל במתחם של גזית גלוב בראשון לציון. בשבועות הראשונים הגיעו לחנות כעשרת אלפי בני אדם מדי יום, שהובילו לכך שמלאי המוצרים אזל והחנות נסגרה בשל כך. בהמשך התייצבה כמות הביקורים בחנות על כ־7,000 ביום. ומכאן המאמצים של גזית גלוב להביא את הרשת גם לקניון שבכפר סבא. באוקטובר חתמה הרשת על הסכם לפתיחת חנות במתחם ביג בקריות, סמוך לאיקאה, כך שהחנות בשרון צפויה להיות השלישית.

חנות דקטלון בראשל"צ, צילום: צחי שדה חנות דקטלון בראשל"צ | צילום: צחי שדה חנות דקטלון בראשל"צ, צילום: צחי שדה

כיום השטח הבנוי של קניון G הוא 41 אלף מ"ר, בגזית מרוצים מהיקף הפעילות בו ולכן שוקדים על הרחבתו, ומקווים כי דקטלון תהפוך לעוגן מרכזי. במגרש שבו בנוי הקניון יש זכויות בנייה לא מנוצלות בהיקף של 30 אלף מ"ר. בשלב זה מבקשים בחברה לממש עוד כ־9,000 מ"ר וזאת כאמור על ידי הקמת חניון תת־קרקעי שיפנה מקום לבנייה חדשה.

בנוסף, לאחרונה נחתם הסכם עם אגודה שיתופית מפעל המים, ספק המים הבלעדי בכפר סבא ובבעלות תושבי העיר, לרכישת 50% מזכויותיה בשטח של 9.5 דונם ממערב לקניון. גזית גלוב תשלם לאגודת מפעל המים כמחצית משווי הקרקע, כ־55 מיליון שקל, כך שלאחר השלמת העסקה האגודה השיתופית תהפוך לשותפה במתחם.

בעבר נבנה על הקרקע מפעל טקסטיל של גיבור שנמכר ללודז’יה רוטקס. במרוצת השנים המפעל נסגר, וכיום במתחם יש בניין משרדים שקומה אחת בו משמשת מטה החברה, אך היא תפנה אותה בקרוב. בין השטח המדובר לקניון עובר כביש, ועדיין לא ברור אם המתחם יחובר לקניון פיזית באמצעות גשר או שבגזית יסתפקו רק בעיצוב שיאפשר לקשר בין המתחמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות