אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מסכמת את הרבעון הרביעי של 2017 עם הכנסות של למעלה ממיליארד דולר צילום: אוראל כהן

אלביט מסכמת את הרבעון הרביעי של 2017 עם הכנסות של למעלה ממיליארד דולר

ברקע התקדמות המגעים לרכישת תעש, סיכמה חברת המערכות הביטחוניות את שנת 2017 עם רווח נקי של כ-273.9 מיליון דולר; המנכ"ל מכליס: "החברה רואה גידול בשורה של תקציבי ביטחון בעולם"

20.03.2018, 10:07 | חזי שטרנליכט

בעוד השלמת המגעים בעסקת רכישת תעש ממשיכה להתקדם, פירסמה הבוקר אלביט מערכות את התוצאות הכספיות שלה לרבעון המסכם ולשנת 2017. משרד האוצר הודיע לפני שבועיים כי אלביט מערכות היא הזוכה במכרז על רכישת תעש תמורת 1.8 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

המו"מ על רכישת תעש יימשך בחודשים הקרובים ויצטרך לעבור גם בדיקות רגולטוריות. מהתוצאות נראה כי רק הרווח השנתי של חברת המערכות הביטחוניות בשנת 2017, שהסתכם בכ-273.9 מיליון דולר (נון גאאפ, כלומר בניכוי אירועים חד פעמיים) שהם כ-949 מיליון שקל, יכול לממן כמחצית מסכום הרכישה.

מיקי פדרמן בעל השליטה באלביט מערכות, צילום: אוראל כהן מיקי פדרמן בעל השליטה באלביט מערכות | צילום: אוראל כהן מיקי פדרמן בעל השליטה באלביט מערכות, צילום: אוראל כהן

לחברה צבר הזמנות מדווח בסוף שנת 2017 בהיקף של 7.6 מיליארד דולר. ברבעון האחרון של השנה גדלו ההכנסות של אלביט מערכות בכ-5.7% והסתכמו בקצת מעל מיליארד דולר. הרווח התפעולי של החברה (נון-גאאפ) הסתכם בכ-110.5 מיליון דולר ברבעון הרביעי, גידול של כ-13.5% ביחס לרבעון האחרון של 2016.

הרווח הנקי של החברה הסתכם בכ-86.1 מיליון דולר ברבעון המסכם של השנה, גידול של כ-10.8%. ברמה השנתית גדלו רווחי החברה בכ-7.7% והסתכמו בכ-273.9 מיליון דולר.

נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס אמר כי החברה רואה גידול בשורה של תקציבי ביטחון בעולם, ועלייה בעדיפות שמקבלים תחומי המיקוד של החברה.

בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן

לדבריו, בהנהלה מביעים סיפוק מהגידול המתמשך בצבר ההזמנות של החברה. "הצבר שלנו גדל השנה ב-11% וכולל מרכיב גדול יותר של פרויקטים לטווח ארוך, בהשוואה לשנים האחרונות. הגידול המתמשך בצבר ההזמנות לו היינו עדים ברבעונים האחרונים תורגם לצמיחה במכירות של 6% ברבעון הרביעי, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות