אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-FDA שוקל הגבלת מנטול וטעמים אחרים במוצרי טבק צילום: ויקימדיה

ה-FDA שוקל הגבלת מנטול וטעמים אחרים במוצרי טבק

מינהל המזון והתרופות האמריקאי בוחן את תפקידם של חומרי טעם במשיכת בני נוער לעשן בפרט לאחר שסיגריות אלקטרוניות מציעות טעמי פירות שונים

20.03.2018, 16:09 | שירות כלכליסט

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) שוקל לנקוט צעד ראשון לכיוון יישומו של חוק שנוגע לתפקיד שמשחקים חומרי טעם, כולל מנטול, במשיכת משתמשים למוצרי טבק מסוימים.

המינהל פרסם התראה לגבי החוק המוצע מתוך רצון לקבל את תגובות הציבור לגבי תפקידם של חומרי טעם במשיכת בני נוער לשימוש בטבק מחד, ויכולתם לעזור למעשנים לעבור להשתמש בתחליפים פחות מזיקים מאידך.

ה-FDA כבר אסר על שימוש בחומרי טעם מסוימים בסיגריות ב-2009, אך מנטול לא נכלל אז ברשימה. תפקידם של חומרי טעם נמצא תחת בחינה הולכת ומעמיקה בעקבות הופעתן בשוק של סיגריות אלקטרוניות שמציעות טעמי פירות שונים, והשימוש הגובר בהן מצד מבוגרים ובני נוער.

סיגריות מנטול מרלבורו, צילום: ויקימדיה סיגריות מנטול מרלבורו | צילום: ויקימדיה סיגריות מנטול מרלבורו, צילום: ויקימדיה

עם זאת, המוצרים הללו עשויים גם להוות פתרון עבור מעשנים שמחפשים דרך להיגמל מעישון סיגריות. ה-FDA, בניהולו של סקוט גוטליב, אימץ את הרעיון שמוצרי טבק נמצאים על סקאלה הדרגתית של סיכון, כאשר סיגריות הן המוצר הקטלני ביותר בספקטרום.

"המחשבה על ילדים שעולים על נתיב של התמכרות לכל החיים, אשר יוביל לבסוף למותם, היא בלתי מתקבלת על הדעת", אמר גוטליב. "עלינו להשקיע כל מאמץ כדי למנוע מילדים להתמכר לניקוטין".

זהו רק הצעד האחרון מצד ה-FDA, אשר הציג בקיץ האחרון יוזמה נרחבת שמטרתה טבק. בשבוע שעבר לקחה הסוכנות צעד ראשון אל עבר הורדת כמות הניקוטין בסיגריות לרמות בלתי ממכרות, או ממכרות באופן מינימלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות