אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקססו במגעים לגיוס חוב של 100 מיליון דולר בת"א צילום: גטי אימג'ס

בלעדי לכלכליסט

אקססו במגעים לגיוס חוב של 100 מיליון דולר בת"א

החברה טרם בחרה חתם לביצוע ההנפקה ומצויה בשלבי הכנה ראשוניים; אקססו מחזיקה ב-40 נכסי משרדים בשטח כולל של 1.3 מיליון מ"ר ובשווי כולל של כ־2.6 מיליארד דולר - מחציתם בבעלותה ומחציתם בניהולה

21.03.2018, 08:08 | אורן פרוינד

תאגיד הנדל"ן האמריקאי אקססו פרטנרס החל בהכנות לגיוס של 100 מיליון דולר באג"ח בבורסת תל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". אקססו, שהקימה ב־2003 קבוצת משקיעים יהודים דרום־אמריקאים המתגוררים כיום במיאמי, טרם בחרה חתם לביצוע ההנפקה ומצויה בשלבי הכנה ראשוניים. 

קראו עוד בכלכליסט

לחברה 40 נכסי משרדים בשטח כולל של 1.3 מיליון מ"ר ובשווי כולל של כ־2.6 מיליארד דולר, מחציתם בבעלותה ומחציתם בניהולה. ניהול הנכסים נעשה באמצעות שש קרנות השקעה בשיתוף עם בנקים, חברות ביטוח וחברות ייעוץ פנסיוני. אקססו מחזיקה משרדים בשש ערים בארה"ב: הלנדייל שבפלורידה, אטלנטה, שיקגו, מיניאפוליס, יוסטון ודאלאס. עם שותפיה הישראליים בנכסים נמנים הראל, מנורה ופסגות.

חברה להראל ולמנורה

לאחרונה דווח ב"כלכליסט" על עסקת ענק שביצעו הראל ומנורה יחד עם אקססו. במסגרתה מכרו שלושתן מחצית מהזכויות בבניין המשרדים IDS, שממוקם בלב מיניאפוליס שבארה"ב, לפי שווי של 365 מיליון דולר (כ־1.3 מיליארד שקל). העסקה גילמה תשואה פנימית (IRR) של כ־30%. הראל ומנורה צפויות לרשום בעסקה רווח של 95 מיליון דולר בחלקים שווים, ועדיין ישמרו על מחצית מהזכויות בנכס. אקססו צפויה להביא לישראל פורטפוליו של הנכסים שבבעלותה, ולא כאלה שרק בניהולה. הונה העצמי נאמד בחצי מיליארד דולר.

בניין IDS. הראל ומנורה מכרו מחצית מהזכויות, צילום: גטי אימג בניין IDS. הראל ומנורה מכרו מחצית מהזכויות | צילום: גטי אימג'ס בניין IDS. הראל ומנורה מכרו מחצית מהזכויות, צילום: גטי אימג

אלטיטיוד נכנסה לת"א

שלשום בערב הבטיחה חברת נדל"ן אמריקאית נוספת את כניסתה לבורסת תל אביב. אלטיטיוד של משפחת רוטנר קיבלה הזמנות של 180 מיליון שקל לאחר שזכתה לביקושים של 203 מיליון שקל בשלב המוסדי בהנפקת האג"ח. החברה גייסה את הכסף בריבית מקסימום של 6.5%. בהנפקה השתתפו, בין השאר, בתי ההשקעות מור ואי.בי.אי וחברת הביטוח הפניקס. החתמים בהנפקה היו פלג פאר ויאיר אפרתי מווליו בייס.

לאלטיטיוד אחזקה ב־36 נכסים בתחום בתי אבות סיעודיים בארה"ב. אזורי פעילותה במדינות אילינוי, אינדיאנה, ניו ג'רזי, מיזורי ואוהיו. הפעילות שהציגה אלטיטיוד לקראת ההנפקה מלמדת על FFO (תזרים מזומנים נקי מנוכה מהפחתות חד־פעמיות) של 18.9 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2017, קפיצה של 16.6% ביחס לתקופה המקבילה ב־2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות