אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין לעבודה הוציא צו מניעה נגד השבתת סניפי קופ"ח מאוחדת צילום: צביקה טישלר

בית הדין לעבודה הוציא צו מניעה נגד השבתת סניפי קופ"ח מאוחדת

העובדים התכוונו להשבית את המרפאות אחר הצהריים במחאה על הסחבת מצד ההנהלה במשא ומתן על הסכם השכר החדש. יו"ר הוועד: "עם כל הצער והפגיעה במבוטחים - הגיע הזמן לשים סוף לעיוותי השכר ומשכורות הרעב"

21.03.2018, 14:10 | ספי קרופסקי

בית הדין לעבודה נעתר לפניית הנהלת מאוחדת והוציא צו מניעה נגד עובדי הקופה שהתכוונו להשבית את העבודה היום אחרי הצהריים.

העובדים התכוונו להשבית את המרפאות וסניפי הקופה במחאה על מה שהם מגדירים כסחבת מצד ההנהלה במו"מ על הסכם שכר חדש.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע וחצי האחרונים נקטו עובדי הקופה בשורת צעדים במחאה על קצב התקדמות המגעים מול הנהלת הקופה. בין השאר, לא ניתן מענה טלפוני במרפאות הקופה, הופסקה אספקת ציוד ממחסני הקופה ועוד.

סניף של קופת חולים מאוחדת, צילום: צביקה טישלר סניף של קופת חולים מאוחדת | צילום: צביקה טישלר סניף של קופת חולים מאוחדת, צילום: צביקה טישלר

שלה ונטורה, יו"ר ועד עובדי מאוחדת, מסר הבוקר כי "מדובר בהנהלה אטומה ומנוכרת - גם כלפי מבוטחיה ובעיקר כלפי עובדיה. עד היום לא קיבלנו שום הצעה עניינית ורצינית בהליך המו״מ להסכם שכר חדש בקופה. כולנו נחשפנו לדו"ח הממונה על השכר שפורסם לפני שבוע המצביע על פערי שכר של עשרות אחוזים בין עובדי מאוחדת לעובדי הקופות האחרות. המצב הזה לא יכול להימשך. עם כל הצער והפגיעה במבוטחים - הגיע הזמן לשים סוף לאותם עיוותי שכר ולמשכורות הרעב במאוחדת".

בתגובה להשבתה פרסמה ההנהלה תגובה חריפה ביותר: "ועד העובדים בקופת חולים מאוחדת הכריז הלילה על שביתה פראית ועל אי קבלת קהל במרפאות הקופה החל מהשעה אחת בצהריים. יודגש כי רופאי מאוחדת אינם שובתים וכי הפעילות בקליניקות העצמאיות של רופאי מאוחדת נמשכת כסדרה גם בשעות אחר הצהריים. לקוחות שנקבע להם תור למרפאת מאוחדת בשעות אחר הצהריים מתבקשים לקבל פרטים ולתאם תור חלופי במוקד מאוחדת, בטלפון 3833 * או באתר האינטרנט של מאוחדת".

מנכ"ל מאוחדת, זאב וורמברנד, מסר כי הוא מתנצל בפני לקוחות הקופה על הפגיעה בשירות ומצר מאוד על ההשבתה הפראית עליה החליט ועד העובדים והורה ליועצים המשפטיים של הקופה לפנות לבית הדין לעבודה שיוציא צו מניעה נגד השביתה.

לדבריו, "ועד העובדים מתנהל לצערי בחוסר אחריות ופוגע לצערי פגיעה מיותרת, כפולה ולא חוקית. ראשי הוועד יודעים שהנהלת הקופה בראשותי עושה את המרב מול משרדי הבריאות והאוצר - הן מול הממונה על השכר והן מול אגף התקציבים, כדי לשפר את שכר עובדי מאוחדת ולתקן עיוותים שאכן קיימים לעומת קופות אחרות. יתרה מזאת, ראשי הועד יודעים שמצאנו בשיחות אלו אוזן קשבת ונכונות לצמצם את הפערים הקיימים בשכר. העיצומים הללו פוגעים לא רק בלקוחות אלא גם בשכר העובדים - דווקא עתה, ערב הפסח ולא חוקית - כי ההסכם הקיבוצי שעודנו בתוקף מחייב שקט תעשייתי ושולל עיצומים".

וורמברנד הדגיש עוד כי כל עוד העובדים משבשים את השירות ללקוחות בניגוד לחוק, לא יתקיים כל משא ומתן בין הקופה לממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות