אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד הארכה של המתווה המקל על תשלום ההיטלים על מסתננים צילום: דנה קופל

עוד הארכה של המתווה המקל על תשלום ההיטלים על מסתננים

רשות המסים תאפשר למעסיקים שצברו חוב לאחר שלא שילמו את היטל העובדים הזרים על העובדים המסתננים ומבקשי המקלט, להיכלל במתווה ההקלות שהוצע להם עד לסוף מאי

21.03.2018, 12:05 | עמרי מילמן

רשות המסים הודיעה היום כי תאפשר למעסיקים שצברו חוב לאחר שלא שילמו את היטל העובדים הזרים על העובדים המסתננים ומבקשי המקלט, להיכלל במתווה ההקלות שהוצע להם עד לסוף מאי, בעקבות פניות לרשות המסים ולאור חג הפסח.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר שבג"ץ קיבל את עמדת רשות המסים וקבע כי על המעסיקים לשלם היטל העסקת עובדים זרים עבור עובדים זרים שהם מסתננים (שעומד היום על 20% מהשכר) התעוררה מהומה בקרב בעלי העסקים, בעיקר מסעדנים שלא שילמו את ההיטל במשך שנים (למרות הודעה מפורשת של הרשות ב-2011). כעת המסעדנים מסבירים כי אם יידרשו לשלם את מלוא המס על פני כל אותן שנים, שמגיע למאות אלפי שקלים ואף מיליוני שקלים, הם ייקרסו.

עובד זר, צילום:  אופיר יעקובי עובד זר | צילום: אופיר יעקובי עובד זר, צילום:  אופיר יעקובי

בפסיקתו בג"ץ ציין כי על הרשות לשקול התחשבות בהטלת קנסות וריביות על המעסיקים. ובתחילת נובמבר 2017 הודיעה הרשות על מתווה הקלות הכולל ביטול מלוא הקנסות, ביטול 50% מהריבית שנצברה ופריסת החוב ל-36 תשלומים שווים בתוספת הפרשי הצמדה וריבית לתקופת הפריסה. זאת בתנאי שהמעסיקים יתחייבו על דיווח ותשלום ההיטל באופן שוטף ולאי מתן נקודות זיכוי למסתננים לגבי כל השנים הרלוונטיות ומכאן ואילך (עד 2014 הייתה מחלוקת האם אותם עובדים זכאים לנקודות זיכוי או לא, עד שרשות המסים הבהירה את הנושא).

ברקע יו"ר ועדת הכספים משה גפני מאיים כי יחוקק חוק לביטול אותו היטל, בניגוד לעמדת משרד האוצר, במטרה לחסוך לעסקים את אותם היטלים, אולם כלל לא בטוח כי הדבר ישפיע על החובות שנצברו במשך השנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות