אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לכו על זה: הטרקים שמומלץ לחוות לפחות פעם בחיים צילום: שאטרסטוק

לכו על זה: הטרקים שמומלץ לחוות לפחות פעם בחיים

מיושידה ביפן, דרך פיץ רוי בארגנטינה ועד לגרינדלוולד בשווייץ. טעימה מכמה טרקים מומלצים - ולא קשים במיוחד

04.04.2018, 18:05 | מערכת כלכליסט
צילום: שאטרסטוק
1.דרייקסנברג ( Drakensberg), דרום אפריקה. אורך: 64 ק"מ (5-6) ימים. מסלול קשה זה מצריך טיפוס על סולמות שרשראות ומציע נופים עוצרי נשימה של ממלכת לסוטו. זהו מקום מרוחק וקשה כך שאם אתם מתכוונים לצאת אליו ללא מדריך, וודאו כי אתם בכושר גופני מעולה.
צילום: שאטרסטוק
2.שביל האפלצ'ים (Appalachian Trail), חוצה 14 מדינות בארה"ב - מג'ורג'יה ועד מיין. אורך:3,540 ק"מ. זהו אחד המסלולים הידועים ביותר בעולם. הזמן הממוצע הנדרש לעשותו מקצה לקצה הוא 165 יום. חלקים ממנו קלים למדי אבל ישנם גם מקטעים קשים מנשוא.
צילום: שאטרסטוק
3.מחנה הבסיס בהר אוורסט (Everest Base Camp ), נפאל. אורך: 130 ק"מ הלוך-חזור (12 יום). תיאור: לטרק זה אין צורך בכישורי טיפוס הרים. רצוי להיות בכושר טוב יחסית. מומחים ממליצים לעשות טרקים של 4-6 שעות כהכנה לטרק זה. יש לבחור במדריך טוב ולאפשר לגוף להסתגל בהדרגה להפרשי הגבהים.
צילום: שאטרסטוק
4.פיץ רוי (Fitz Roy Trek), פארק לוס גלאסיירס בארגנטינה. אורך: משתנה, תלוי במסלול. את הטרק הזה אפשר להשלים ב-6-7 שעות. הפארק כולו הוא אתר מורשת של אונסק"ו. יש להביא בחשבון כי הפארק ידוע בשל מזג האוויר הסוער, כך שיש לארוז בהתאם.
צילום: שאטרסטוק
5.גראנד קניון, מקצה לקצה. אורך: 37 ק"מ. תיאור: מסלול זה, למיטיבי לכת יורד לעומק של 1.8 ק"מ לפני שהוא שב ועולה 1.3 ק"מ בקצה השני. חרף הקושי, המסלול מאפשר להכיר את הגרנד קניון באופן חדש.
צילום: שאטרסטוק
6.גרינדלוולד (Grindelwald), שווייץ. אורך: תלוי במסלול שבוחרים. מסלולים פנורמיים נעימים שאותם אפשר לעשות בתוך כמה ימים, ולחוות את האלפים
צילום: שאטרסטוק
7.קאלולו (Kalalau Trail), קוואיי, הוואי. אורך: 35 ק"מ. המסלול מתחיל בפארק הנה ועוצר בחוף הנאקאפי לקמפינג של לילה. מדובר בדרך הטובה ביותר לחוות את קו החוף של נא פאלי. יש להוציא אישור לקמפינג במקום. אין אישור לטיולים מאורגנים
צילום: שאטרסטוק
8.רייזור'ז אדג' (Razor's Edge),  הפארק הלאומי באניף, אלברטה, קנדה. אורך: 12 ק"מ. מסלול קשה זה פופולארי במיוחד בקרב רוכבי האופניים. אולם הוא מתאים להליכה גם כן. יש פה כמה שיפועים תלולים כך שהמסלול לא מתאים למי שמעוניין בהליכה נעימה במישור.
צילום: שאטרסטוק
9.טורס דל פיין (Torres del Paine "W" Trek), הפארק הלאומי טורס דל פיין, צ'ילה. אורך: 77 ק"מ (4-5 ימים). תיאור: מסלול קל זה מאד פופולארי ועמוס. ניתן לעשותו בקלות מכל כיוון אולם יש להזמין מקומות מראש ללינה. מסלול ה"W" הוא הפופולארי ביותר. מי שרוצה להיות לבד מומלץ לעשות את מסלול ה"O".
צילום: שאטרסטוק
10.יושידה (Yoshida Trail), הר פוג'י, יפן. אורך: זוהי הדרך הכי קלה לעלות לפוג'י אבל הכל יחסי. המקום הומה אדם בעת עונת הטיפוסים המתחילה ב-1 ביולי ומסתיימת ב-10 בספטמבר. המקום בטוח למדי אולם צפו לפקקים בחלקים מסוימים של המסלול. ישנם אוטובוסים ישירים מכמה אתרים ביפן להר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות