אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית חכם: פיתרון להורים המודאגים?

בית חכם: פיתרון להורים המודאגים?

חיישני ורכיבי בית חכם חדשים יכולים לספק להורים השגחה חסרת תקדים על חיי ילדיהם, מה שיכול גם לספק שלוות נפש מבורכת, שקט נפשי וגם לשפר את ההתמודדות עם מקרים לא נעימים שקורים כשמשאירים את הילד לבד בבית

22.03.2018, 09:46 | אפרת אלוני, בשיתוף בזק

מערכת החינוך עושה צעדים ראשונים ומהוססים בדרך לקיצור חופשת הפסח, אולם גם השנה נאלצים הורים רבים מדי להשאיר את ילדיהם בבית לבד ימים ארוכים.אין הורה שלא היה רוצה לדעת יותר על מה שעובר על ילדיו כשאינו בקרבתם – אפילו כשהילד נמצא בבית המשפחה, הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבורו. ואולם, גם אין הורה שלא משאיר את ילדיו ללא פיקוח מפעם לפעם, בעיקר בשל אילוצים כמו אלו שכופה עלינו מערכת החינוך. אחד הפיתרונות החדשים לכך הן מערכות בית חכם, שמסייעות לנטר את פעילות הילדים ולהסב שלוות נפש לא מבוטלת – ומאמר זה יציג חמש דוגמאות שימושיות לכך.

 

שומרים על הביטחון והאבטחה בבית עם מערכת בית חכם של בזק. החל מ-29.90 שקל בחודש

 

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

1. איפה הילד?

מערכות בית חכם כמו Bhome של בזק מאפשרות לכם לדעת בדיוק מה קורה עם הילד בבית, בכל שעה ומכל מקום; למערכות בית חכם יש מצלמות שמסייעות גם לאבטחה והתראה במקרי פריצה – וגם לתקשורת עם הילד; תוכלו לפנות אליו ולשוחח איתו בעזרת מערכות אלה, גם אם מדובר בילד שאין לו עדיין סלולרי משלו. בנוסף, חיבור חיישנים למקררים, דלתות וחלונות יאפשר לכם לדעת בדיוק מה עושה הילד גם בלי לבהות במסך.

2. צמצום ההתמכרות למסכים

מערכות בית חכם יכולות לספר לכם כמה שעות ישב הילד מול מסך המחשב, הסמארטפון והטאבלט. בעידן בו ארגוני בריאות ילדים בארצות הברית דורשות מאפל לפעול למען צמצום ההתמכרות למכשירי מובייל, כדאי לחשוב על כך גם כאן בישראל; תוכנות חכמות יכולות לאפשר לכם לאכוף את ההחלטות שקיבלתם בדבר משך השימוש במכשירים – גם דרך כריזה בחלל הבית דרך ממשק האינטרקום של הבית החכם, ואם אין ברירה – גם ע"י ניתוק מכשיריו של הילד מהרשת בלחיצת כפתור ישירות מהאפליקציה.

3. הגנה מפני איומים באינטרנט

לא לכל ילד יש את המודעות לגלישה בטוחה, כזו שתבטיח שלא ייפול קורבן למתקפת סייבר בשל כניסה לאתר בעייתי, או לחיצה על לינק נגוע. לשם כך, פיתחה בזק פלטפורמת תוכנה חכמה בשם Bcyber,שמאפשרת לדעת האם נחשף הילד למתקפת סייבר – בין אם היא כוונה למכשיר שלו ובין אם למכשיר כמו טלוויזיה חכמה או התקן חכם אחר בו הוא משתמש. בין היתר, יכולה הפלטפורמה להגן גם על קונסולות משחקים למיניהן, התקני אינטרנט הדברים ועוד. בנוסף, תעדכן אתכם המערכת בכל ניסיון פריצה שכזה, כדי שתוכלו להסביר לילדכם בדיוק היכן נעשתה הטעות ולהפוך אותו לגולש מודע וזהיר יותר.

4. הגנה על הבית עצמו

מערכות בית חכם מתקדמות כוללות גם מנעולים חכמים שמצריכים טביעת אצבע כדי להיכנס ומתעדים כל ניסיון כניסה, מצלמות אבטחה שמחוברות למערכות כריזה חיצוניות המניסות מי שצריך ומתריעות בפני הסכנה. חליפת אבטחה שכזו תרתיע גם גנבים בעלי מוטיבציה גבוהה מאוד, מה שיצמצם את הסיכוי לאובדן רכוש או לסיכון הילד.

5. צמצום הסיכון לתאונות בבית

ילדים עושים הרבה דברים כשאנחנו לא מסתכלים, במיוחד אם משעמם להם; הם יכולים להיכנס למטבח ולהחליט שבא להם לבשל כמו אבא, או לטפס על ארונות - כיד הדמיון הטובה עליהם. כך הם חשופים לתאונות בבית, גורם סיכון שאפשר לצמצם משמעותית בעזרת מערכות בית חכם; למשל, חיישני טמפרטורה ולחות ואפילו עשן יוכלו להזהיר אתכם במקרה בו נכנס הילד למטבח והחל במבצע בישול שיצא משליטה, וגלאים יוכלו להגיד לכם מתי נכנס הילד לחדר העבודה שלכם, או לחדר אחר בו עלול לבוא במגע עם חפצים וחומרים שמסוכנים עבורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות