אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופת שלגים רביעית בתוך 3 שבועות בחוף המזרחי של ארה"ב צילום: רויטרס

סופת שלגים רביעית בתוך 3 שבועות בחוף המזרחי של ארה"ב

בתי הספר נסגרו ואלפי טיסות בוטלו. מטרולוגים: "אם התחזית הנוכחית תתממש, הסופה הזאת תוריד יותר שלג על וושינגטון, פילדלפיה וניו יורק משלוש הסופות הקודמות ביחד"

21.03.2018, 16:55 | שירות כלכליסט

הסופה הרביעית בתוך שלושה שבועות בצפון מזרח ארה"ב גורמת לסגירת בתי ספר וביטול אלפי טיסות, ועשויה להוריד כמויות שיא של שלג בעונת האביב.

יום לאחר תחילתו הרשמית של האביב, הסופה תביא איתה שלג כבד, רוחות חזקות ואפילו הצפות לאורך החופים בכמה אזורים. יש לה פוטנציאל להיות אחת מסופות השלג הכבדות והמזיקות אי פעם בשלב כה מאוחר של העונה, כך אומרים מטאורולוגים. יותר מ-70 מיליון איש נמצאים כעת תחת דרגות שונות של כוננות לסופה, בין האפלצ'ים הדרומיים לבוסטון. הסופה תעזוב את האזור מחר, אך לא מבלי שתכה גם את חופי ניו אינגלנד ומיין.

נמל תעופה לה גווארדיה בניו יורק , צילום: רויטרס נמל תעופה לה גווארדיה בניו יורק | צילום: רויטרס נמל תעופה לה גווארדיה בניו יורק , צילום: רויטרס

בוושינגטון צפויים בין 10 ל-15 ס"מ שלג, ואולי אף יותר. "אם התחזית הנוכחית תתממש, הסופה הזאת תוריד יותר שלג על וושינגטון, פילדלפיה וניו יורק משלוש הסופות הקודמות ביחד," כך אמר מטאורולוג CNN ברנדון מילר. "כבר 75 שנה שוושינגטון לא ראתה כמויות כאלה של שלג בשלב כה מאוחר בעונה".

וושינגטון סקוור, ניו יורק, צילום: גטי אימג וושינגטון סקוור, ניו יורק | צילום: גטי אימג'ס וושינגטון סקוור, ניו יורק, צילום: גטי אימג

בפילדלפיה עשוים לרדת עד 35 ס"מ שלג, בעוד העיר בראת'רלי לאב צפויה לספוג את כמות השלג הגבוה ביותר שנופלת לאחר היום הראשון של האביב, זה יותר מ-100 שנה.

השור של בורסת ניו יורק מכוסה שלג, צילום: גטי אימג השור של בורסת ניו יורק מכוסה שלג | צילום: גטי אימג'ס השור של בורסת ניו יורק מכוסה שלג, צילום: גטי אימג

בעיר ניו יורק יחל השלג לרדת היום בבוקר, והוא צפוי להיערם לגובה של בין 25 ל-35 ס"מ או יותר. עם זאת, בסנטרל פארק ומנהטן צפויים 15-10 ס"מ בלבד, כך אמר מטאורולוג CNN צ'אד מאיירס, והסביר שיותר סביר ששלג ייערם באזורים גבוהים יותר.

סופות חורף מאוחר מסוג זו צפויות להפוך לתופעה שכיחה יותר ויותר בעקבות שינויי האקלים. מחקר שהתפרסם בשבוע שעבר במגזין Nature Communications מצא קשר בין מזג אוויר חורפי קיצוני, וספציפית סופות השלגים בצפון מזרח ארה"ב, לטמפרטורות הארקטיות העולות בהתמדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות