אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי לוי רוכש מחצית מהרשת המוזלת גוד פארם: "היעד - לפתוח עד 100 סניפים" צילום: אוראל כהן

רמי לוי רוכש מחצית מהרשת המוזלת גוד פארם: "היעד - לפתוח עד 100 סניפים"

לוי מתרחב גם לתחום הפארם ורוכש את הרשת תמורת 17 מיליון שקל, כשנה לאחר ששופרסל רכשה את רשת ניו פארם. לוי לכלכליסט: "נכון שאין לגוד פארם בית מרקחת, אבל בעתיד אנשים ירכשו תרופות אונליין"

21.03.2018, 19:14 | נורית קדוש ואורנה יפת

רמי לוי לא עוצר בבתי הקפה וממשיך להתרחב, הפעם לתחום הפארם. לוי רוכש 50% מהרשת המוזלת גוד פארם ב-17 מיליון שקל, מידי היזמים אוהד סנדלר ואדם פרידלר. זאת כשנה לאחר ששופרסל רכשה את רשת ניו פארם.

הרשת שהוקמה לפני שנה וחצי, ניסתה להציב תחרות לקמעונאי הפארם באמצעות מחיר אחיד ומוזל למוצריה. ניתן להעריך כי לוי ינסה להרחיב את פריסת הרשת, התואמת את מדיניות התמחור של רשת המזון הנושאת את שמו.

רשת גוד פארם הוקמה באוגוסט 2016, ומונה כיום תשעה סניפים, בתל אביב , פתח תקווה, רמת גן, ראשלצ , חדרה, הרצליה, רחובות, באר שבע, ובעוד שבועיים ייפתח הסניף העשירי במספר בעיר חולון.

בשיחה עם "כלכליסט" מסר לוי: "היעד שלנו הוא לפתוח 100-80 סניפים של גוד פארם בתוך חמש שנים. נכון שאין לגוד פארם בית מרקחת, אבל אני לא רציתי בתי מרקחת. זו פעילות שמייקרת את עלויות התפעול של הפארמים. אני גם מאמין שעם השנים יתרחש מהפך בתחום התרופות וניתן יהיה לרכוש תרופות בקלות בדרך האינטרנט. כיום בית המרקחת נחשב לעוגן בפארמים אבל בעתיד אנשים יפסיקו להגיע לפארם כדי לקנות תרופות וירכשו באונליין".

קראו עוד בכלכליסט

גוד פארם פועלת באסטרטגיה של מכירת מוצרי טואלטיקה במחיר של עד 10 שקלים. בהתאם לכך הרשת איננה מציעה מבצעים אלא מחיר זול לאורך כל השנה. הרשת מייבאת חלק מהמוצרים בייבוא מקביל שכן לא כל הספקים מוכרים לה מוצרים בשל המחיר הנמוך בהם מוצעים המותגים לצרכן.

 

בתוך כך, עשה לוי היום צעד נוסף לכניסה לשותפות (20%) בקופקיס. לוי דיווח על הקצאת מניות בהיקף השווה ל-21 מיליון שקל, הסכום שהתחייב לשלם. ניתן להעריך כי לוי בחר בדרך של הקצאת מניות ברשת על פני תשלום במזומן, במטרה להותיר בקופת החברה די מזומנים שיוכלו לשרת אותו בהזדמנויות רכישה מסוג זו של גוד פארם.

רמי לוי, צילום: נמרוד גליקמן רמי לוי | צילום: נמרוד גליקמן רמי לוי, צילום: נמרוד גליקמן

בתמורה למניות הנרכשות ישלם לוי באמצעות שיווק השקמה, במועד השלמת העסקה, 4.5 מיליון דולר, מתוכם 2 מיליון דולר לבעלי המניות הקיימים בתמורה למניות שיימכרו על ידם לחברה ו-2.5 מיליון דולר שישולמו לגוד פארם בתמורה למניות שיוקצו לחברה.

במסגרת עסקת המכירה ידוללו מניותיהם של פרידלר, סנדלר ומשפחת ווקס שהחזיקה עד כה ב-50% מהמניות, וכל אחד מהם יחזיק 16.5%. גוד פארם ומייסדיה יוצגו בעסקה בידי עורכי הדין קובי סרוב וליאור ברניר ממשרד מ. פירון. רמי לוי יוצג בעסקה בידי עורכי הדין ניר אורן, שמוליק צבי ואלי הירש ממשרד עמר רייטר ז׳אן שוכטוביץ. העסקה דורשת את אישור הממונה על הגבלים עסקיים.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן התייחס לכניסת רמי לוי לשוק הפארמה: "כניסת רמי לוי לשוק הפארם, התחזקות ניו פארם באמצעות הרכישה על ידי שופרסל, הרשת החדשה של האחים ניסנוב, חיזוק המותג הפרטי ברשתות - הם מהפכה שתגביר את התחרות בתחום הטואלטיקה. הדבר מחזק את מדיניות המשרד להקטנת הריכוזיות ולהגדלת מגוון המוצרים, במטרה להורד את המחירים. כניסת השחקנים החדשים, לצד הקלות ברגולציה, ישימו סוף לחזירות ולפערי המחירים בהשוואה לחו"ל. אין שום סיבה שימשיכו לגזור קופון על חשבון הצרכן הישראלי".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות