אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועמ"ש הכנ"רית שעבר צד: הנאמנים לא מתוגמלים

בלעדי לכלכליסט

יועמ"ש הכנ"רית שעבר צד: הנאמנים לא מתוגמלים

איתי הס עוזב את השירות הציבורי ועובר למשרד אגמון. המשרד ייצג את רבוע כחול בתיק מגה, בו הכנ"ר היה מעורב

22.03.2018, 06:43 | ענת רואה

"אני מבקש להודות לכולכם על עבודתכם הקשה, והלא תמיד מתגמלת. כולנו עובדים (גם) כדי להתפרנס", במילים אלו פנה אתמול היועץ המשפטי של אגף הכונס הרשמי ד"ר איתי הס, לעשרות נאמנים ומפרקים ובישר להם שבעוד קצת יותר משבוע הוא עובר לצד שלהם.

במכתב ששלח אתמול לעורכי הדין המופיעים במאגר בעלי התפקיד שהגיע לידי "כלכליסט" כתב הס: "אני מצטרף כשותף למשרד אגמון על מנת להקים בו מחלקת חדלות פירעון".

קראו עוד בכלכליסט

כך, כמה חודשים לאחר שהפסיד לעו"ד סיגל יעקבי בהתמודדות על תפקיד הכונס הרשמי במקומו של פרופ' דוד האן, הודיע הס כי הוא פורש מהשירות הציבורי, חוצה את הקווים ומצטרף כשותף למשרד עורכי הדין אגמון שות' רוזנברג הכהן ושות'.

היועץ המשפטי של אגף הכונס הרשמי איתי הס. עובר צד היועץ המשפטי של אגף הכונס הרשמי איתי הס. עובר צד היועץ המשפטי של אגף הכונס הרשמי איתי הס. עובר צד

 

מעבר מאתגר

 

המייל של עו"ד הס נשלח לכמה עשרות עורכי דין שמתמנים לפי המלצת הכנ"ר. בין נמעני המכתב, עו"ד ארז חבר, שהתמנה כבעל תפקיד בשורה של תיקים וגרף מיליוני שקלים שכר טרחה וכן עו"ד אלונה בומגרטן, שרק לאחרונה ביקשה מיליוני שקלים שכר טרחה בתיק גלובוס.

ככל הידוע אין מגבלה אתית שמונעת מהס לעבור למגזר הפרטי, אך המעבר הזה עשוי לאתגר, בלשון המעטה, את השופטים שיתבקשו למשל למנותו כבעל תפקיד, וגם את עובדיו של הס כיום, שבעתיד יידרשו להגיש התייחסויות וניירות עמדה לגבי פעולות ועמדות שיוביל בתיקים שונים.

הס התמנה לתפקיד היועץ המשפטי של הכונס הרשמי ב־2012 על ידי פרופ' דוד האן. תפיסתו של הס דגלה בבסיסה בהגנה על בעלי תפקיד ועל שכרם וכן במתן אמון גדול בבעלי תפקיד והסתייגות מהגישה שדגלה בבדיקת אמיתות דיווחיהם.

"עו"ד הס מכיר את החוק"

ממשרד המשפטים נמסר אתמול כי "חוק הצינון" לא מגביל את המינוי מאחר שמשרד אגמון לא עסק עד כה בחדלות פרעון. ממשרד אגמון נמסר במענה לפניית "כלכליסט" כי המשרד לא היה מעורב בתיקים שהכונס הרשמי צד להם. אלא שמבדיקת "כלכליסט" עולה שהמשרד ייצג את רבוע כחול בתיק מגה, לרבות בהסדר הנושים.

מאגף הכונס הרשמי נמסר: "עו"ד איתי הס מכיר את דרישות החוק ומחויב לפעול לפיהן. בין היתר, ד"ר הס מנוע מטיפול בעניינים אשר היו בטיפולואגב מילוי תפקידו בשירות המדינה, ללא כל הגבלת זמן".

ממשרד אגמון נמסר כי "הס קיבל חוות דעת מלשכת היועצת המשפטית למשרד המשפטים, המבהירה כי אין מניעה לתחילת עבודתו בפירמה כמנהל מחלקת חדלות פירעון". עוד נמסר כי הס לא היה מעורב בתיק מגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות