אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התקנון שונה ברגע האחרון - ורן ארז זכה שוב בראשות ארגון המורים צילום: דנה קופל

התקנון שונה ברגע האחרון - ורן ארז זכה שוב בראשות ארגון המורים

יו"ר ארגון המורים קיבל 64% מהקולות בבחירות וימשיך לכהן בתפקיד שאותו הוא ממלא זה יותר מ-20 שנה. ברגע האחרון החליטה ועידת הארגון להוריד את הרף הדרוש - מה שאיפשר את הבחירה

21.03.2018, 21:39 | ספי קרופסקי

יו"ר ארגון המורים רן ארז זכה הערב (ד') בבחירות לראשות הארגון פעם נוספת רק לאחר שינוי תקנוני שנכנס לתוקפו ברגע האחרון – מוקדם יותר היום. ארז, שלו תהיה זו קדנציה שישית ברציפות, מכהן בתפקיד כבר מעל ל-20 שנה. הוא ניצח את חיו בוקובזה לאחר שקיבל 64% מהקולות.

הדרמה האמיתית התרחשה כמה שעות לפני פרסום התוצאות והיתה כרוכה בשינוי תקנוני שבוצע בדקה ה-90, שלמעשה אפשר את זכייתו של ארז בקדנציה נוספת. ועידת הארגון החליטה לשנות את סעיף 48 לתקנון הארגון שקבע לפני השינוי כי יו"ר המכהן מעבר לשתי קדנציות, קריטריון שארז עומד בו, נדרש לנצח ברוב של לפחות 66%.

יו"ר ארגון המורים רן ארז, צילום: מיקי אלון יו"ר ארגון המורים רן ארז | צילום: מיקי אלון יו"ר ארגון המורים רן ארז, צילום: מיקי אלון

על פניו, 64% שקיבל ארז לא היו מספיקים לו על מנת לזכות בקדנציה נוספת, אלא שהוועידה הכריעה ברגע האחרון "להוריד את הרף" ולקבוע כי מעתה באופן מידי יידרש ליו"ר המכהן רוב מיוחס של 60% על מנת לזכות בבחירות. במלים אחרות, הוועידה שנמצאת תחת שליטתו של ארז עיקמה מעט את החוקים, והיו"ר המכהן ימשיך לקדנציה נוספת, אלא אם כן בית משפט יכריע אחרת. בינתיים, ועדת הבחירות הודיעה רשמית כי ארז הוא היו"ר הנבחר.

ארז הגיע למערכת הבחירות הנוכחית ימים ספורים לאחר שחתם על הסכם שכר חדש עבור המורים בבתי הספר העל-יסודיים. אגב, ההבנות על ההסכם החדש הושגו מול האוצר כבר בסוף השנה שעברה, אולם החתימה עצמה התעכבה ובאופן מקרי או לא, התרחשה בפועל רגע לפני הבחירות שהתקיימו היום.

ההבנות הושגו בסוף השנה שעברה לאחר כמה שבועות של עיצומים מצד ארגון המורים, שכללו שביתות רוחביות וכן שביתות נקודתיות במספר יישובים בכל פעם. השכר ההתחלתי למורה יהיה 8,000 שקל לחודש - עלייה של כ-19%; לפי הארגון, המורים הוותיקים צפויים לקבל תוספות שכר של כ-480 שקל לחודש בסך הכל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
השינוי תקף רק לבחירות הבאות. הוא רגיל משינוי תצאות המבחנים.
מורים בישראל, אם הם משנים את המבחנים כדי שילדי ישראל יהיו במקום טוב או כדי שבית ספר יהיה במקום טוב, או אומרים לילדים חלשים לא לבוא למבחן כדי שיהיו "תוצאות טובות" למה אנחנו מתפלאים? בגלל שהמורים האמונים על החינוך מציגים לנו מה הם באמת. נבחרי הציבור של המורים מציגים לנו איך מתקבלות החלטות בחינוך בישראל.
מזעזע  |  22.03.18
10.
ביזיון !!!!!
רן ארז זה נזק בלתי הפיך לארגון המורים הבנאדם כבר פנסיונר קרוב ל 10 שנים!!! חי את מערכת החינוך מלפני דור ויותר לא מחובר למציאות לא מחובר לצרכי המורים ה"רפורמה" שהוא חתום עליה "עוז למורה" זה הנזק הכי גדול לחינוך העל יסודי שהיה כאן ב 20 שנה האחרונות... תשאלו מורים אם יש להם אפשרות לעבוד ב"אופק חדש" או "עוז לתמורה" ותבינו כמה הרפורמה הזו הזיקה. נ.ב אני לא מורה (למזלי) רק בעל של.. אז קצת מכיר את הנושא
א.ל  |  22.03.18
לכל התגובות