אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההצעות על הוניגמן נחשפות: קיווי – 8 מיליון שקל כולל מלאי; קסטרו - 4 מיליון ללא מלאי

ההצעות על הוניגמן נחשפות: קיווי – 8 מיליון שקל כולל מלאי; קסטרו - 4 מיליון ללא מלאי

נאמני הוניגמן חשפו את ההצעות שקיבלו על הרשת והציגו סכומים נמוכים באופן משמעותי מההערכות המוקדמות. הנאמנים מבקשים לאשר את מכירת הוניגמן קידס לקיווי וטוענים כי הצעת החברה כוללת התחייבות להעסיק 70% מהעובדים בסניפים הנמכרים

21.03.2018, 22:26 | ענת רואה ואורנה יפת

נאמני הוניגמן חושפים את ההצעות שהתקבלו עבור מכירת הרשת ומסתמן שהסכומים נמוכים משמעותית מההערכות המוקדמות. שלושת הנאמנים, עו"ד קרן רייכבך סגל, עו"ד פיני יניב ורו"ח בועז גזית, הגישו לפני זמן קצר בקשה לשופט חגי ברנר לאשר את מכר חלק מנכסי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הבקשה הם מבקשים לחתום על הסכם מכר מול קיווי לרכישת המותג הוניגמן קידס, נכסים הקשורים למותג כדוגמת זכויות השכירות בכ-56 חנויות ומלאי בגדי ילדים הנמכר ברשת והכל בתמורה לסך כולל של 8 מיליון שקל ומע"מ.

נאמני רשת הוניגמן רו"ח בועז גזית ועו"ד קרן רייכבך סגל, צילום: ענר גרין, אוראל כהן, אלעד גרשגורן נאמני רשת הוניגמן רו"ח בועז גזית ועו"ד קרן רייכבך סגל | צילום: ענר גרין, אוראל כהן, אלעד גרשגורן נאמני רשת הוניגמן רו"ח בועז גזית ועו"ד קרן רייכבך סגל, צילום: ענר גרין, אוראל כהן, אלעד גרשגורן

בבקשה נכתב כי ההצעה כוללת התחייבות של הרוכשת להעסיק 70% מהעובדים בסניפים הנמכרים – כלומר מדובר למעשה בהבטחת המשך העסקה לפחות משליש מכלל העובדים של רשת הוניגמן הכוללת 139 סניפים.

מדובר בהצעה נמוכה מכפי שהעריכו שניתן יהיה להשיג, ובפרט לאור היקף החובות הגבוה של הרשת – 233 מיליון שקל. בנוסף בבקשת הקפאת ההליכים נטען שלחברה יש מלאי בשווי 120 מיליון שקל. על פי ההצעה שמבוקש אישורה עולה כי הרוכשת תשלם עבור מלאי בגדי הילדים סכום נמוך של 3 מיליון שקל (שנכללים ב-8 מיליון השקלים עבור העסקה).

הנאמנים מציינים כי קיבלו הצעה נוספת מקבוצת קסטרו הודיס שעמדה על 4 מיליון שקל ללא מלאי, אולם קסטרו ביקשה לרכוש מיקומי חנויות בלבד ולא התכוונה לרכוש מלאי. מאחר שקסטרו מעוניינת בחנויות הקטנות יותר, ישנה כנראה חפיפה מסוימת מול ההצעה של רשת קיווי, ובשלב זה הנאמנים לא מבקשים לאשר את העסקה הזו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות