אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנשיאה חיות השעתה את השופטת רונית פוזננסקי-כץ צילומים: אתר בתי המשפט, אלכס קולומויסקי

הנשיאה חיות השעתה את השופטת רונית פוזננסקי-כץ

בשימוע בעקבות פרשת המסרונים בתיק 4000, ביקשה השופטת להאריך בהסכמה את חופשת השבתון שלה, אולם הנשיאה חיות דחתה את הבקשה ובעקבות כך הודיעה פוזננסקי-כץ כי היא מסכימה להשעייתה

22.03.2018, 10:35 | זוהר שחר לוי

נשיאת העליון אסתר חיות הודיעה היום (ה') כי השופטת רונית פוזננסקי-כץ, שעמדה לדין משמעתי בעקבות פרשת המסרונים, תושעה מכהונתה השיפוטית עד החלטה אחרת. בית הדין שהוקם לדון בקובלנה המשמעתית בעניינה של השופטת טרם הכריע בה.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע להשעייתה של השופטת הוא חילופי מסרונים בין שופטת המעצרים שדנה בתיק 4000, פרשת בזק, פוזננסקי-כץ, לבין נציג רשות ניירות ערך בפרשה זו, עו"ד ערן שחם-שביט. חילופי המסרונים שנחשפו בחדשות 10, הצביעו לכאורה על תיאום עמדות בין הצדדים ערב בקשת הרשות להאריך את מעצרם של המעורבים בפרשה.

השופטת רונית פוזננסקי-כץ , צילום: מוטי קמחי השופטת רונית פוזננסקי-כץ | צילום: מוטי קמחי השופטת רונית פוזננסקי-כץ , צילום: מוטי קמחי

הנשיאה אסתר חיות, צילום: אלכס קולומויסקי הנשיאה אסתר חיות | צילום: אלכס קולומויסקי הנשיאה אסתר חיות, צילום: אלכס קולומויסקי

בעקבות חשיפת הפרישה המליץ נציב תלונות הציבור על שופטים, אליעזר ריבלין, להעמיד את השופטת לדין משמעתי. בעקבות זאת הגישה שרת המשפטים איילת שקד קובלנה משמעתית ובתחילת החודש הוקם בית דין משמעתי בראשות הנשיא בדימוס אשר גרוניס כדי לדון בה.

אתמול דן בית הדין

המשמעתי המיוחד בקובלנה אבל טרם הגיעה להחלטה. לדין הופיעה פוזננסקי-כץ עם שלושה עורכי דין -  ציון אמיר, אייל רוזובסקי ואופיר סטרשנוב. את הקובלת שרת המשפטים איילת שקד ייצג עו"ד שאול גורדון.

לפי הודעת הנשיאה חיות, לאור בקשתה של פוזננסקי-כץ לשטוח את טיעוניה, היא הוזמנה לשימוע בעל פה שהתקיים בפניה היום. לשימוע התייצבה השופטת עם בא כוחה, עו"ד אייל רוזובסקי. במהלך השימוע, כך לפי הודעת בית המשפט, חזרו השופטת ובא כוחה על בקשתה להארכה בהסכמה של חופשת השבתון. בקשה שנדחתה על ידי הנשיאה חיות. בעקבות כך הודיעה פוזננסקי-כץ כי היא מסכימה להשעייתה.

"לפיכך", נכתב בהודעת הנשיאה, "בהסכמת השופטת, הנני מורה בזאת מכוח סמכותי לחוק השפיטה על השעייתה של השופטת רונית פוזננסקי כץ מכהונתה השיפוטית עד החלטה אחרת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
שופט כדורסל קובע מראש את התוצאה עם שמעון?
פוזננסקי תיאמה את תוצאת דיון המעצר עם הנציג של אחד הצדדים, לפני שהתקיים הדיון. היא החליטה על מעצר החשודים ועל משך מעצרם, טרם שניתנה לסנגורים זכות טיעון ועשתה יד אחת עם נציג אחד הצדדים כאשר הדבר מוסתר מעיניו של הצד השני וב״כ. מי שלא מבין את החומרה של זה-כנראה שקרוב מדי לפוזננסקי או שעיניו עצומות. השופט חייב להיות עצמאי. תארו לעצמכם ששופט כדורסל יקבע את תוצאת המשחק, טרם משחק של מכבי ת״א, עם עו״ד שמעון מזרחי. האם הדבר לגיטימי בעיניכם? ובנוגע לנשיאה חיות: אף אם ידעה-הרי שאין חובת דיווח עפ״י חוק.
סנגור  |  24.03.18
לכל התגובות